Znamy najniebezpieczniejszą ulicę w Poznaniu. Ranking z 2022 roku nie pozostawia złudzeń!

Według statystyk za ubiegły rok, najniebezpieczniejszą ulicą w Poznaniu była Głogowska, na której doszło do ponad 300 wypadków i kolizji. Następne w kolejce to Krzywoustego i Hetmańska. Czy w 2023 będzie tam bezpieczniej?

Kartoteka policyjna nie pozostawia złudzeń. Najbardziej niebezpieczną ulicą w Poznaniu była Głogowska. W przeciągu ubiegłego roku doszło tam do 22 wypadków i aż 278 kolizji drogowych. Nic dziwnego, że jest to najniebezpieczniejsza ulica Poznania. Drugą w kolejności jest ulica Krzywoustego, gdzie miało miejsce aż 7 wypadków i 218 kolizji. Zginęły tam 3 osoby a 5 zostało poważnie rannych. Pierwszą trójkę zamyka ulica Hetmańska, gdzie wydarzyło się aż 224 kolizji drogowych, podczas których zmarła jedna osoba a aż 30 było rannych.

Na dalszych miejscach najniebezpieczniejszych pod względem poruszania się po drogach są również ulice Grunwaldzka, Bukowska, Dąbrowskiego, Warszawska, aleja Solidarności oraz Lutycka. Szacuje się, że w ubiegłym roku na poznańskich ulicach doszło aż do 2200 wypadków i kolizji.

*źródło danych – strona internetowa UM Poznań