Znani politycy udzielają poparcia kandydatowi do Parlamentu Europejskiego, Marcinowi Bosackiemu

W Komitecie Honorowym poparcia, zaprezentowanym dzisiaj publicznie, znalazły się wyjątkowe postacie z województwa wielkopolskiego. Figury takie jak marszałek województwa, słynny cukiernik czy legenda klubu piłkarskiego Lech Poznań opowiedziały się po stronie Marcina Bosackiego. Bosacki, który jest posłem Koalicji Obywatelskiej, ma nadzieję na uzyskanie mandatu w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydat zgłoszony jest z pozycji trzeciego na wielkopolskiej liście KO.

„Popieramy Marcina Bosackiego, bo jest to człowiek naszej ziemi – Wielkopolski i powiatu poznańskiego” – tak mówił Jan Grabkowski, starosta powiatu poznańskiego. Marszałek województwa Marek Woźniak przekazał swoje spostrzeżenia na temat niezbędnych umiejętności, które kandydat powinien posiadać w Parlamencie Europejskim.

Zdaniem Woźniaka, instytucje Unii Europejskiej bazują swoje decyzje na kompromisach. Jest to kluczowa zasada, na podstawie której formują się decyzje i wprowadza akty prawne. Aby osiągnąć konstruktywny kompromis, wymagane są specyficzne umiejętności, a przede wszystkim dobra dyplomacja. Marcin Bosacki jest według Woźniaka właśnie takim doświadczonym dyplomatą.

Sam kandydat, Bosacki, wyznał, że decyzję o kandydowaniu do Parlamentu Europejskiego podjął w ostatniej chwili. Wyjaśniając swoją motywację, wskazał na dwa główne powody. Pierwszy z nich wiąże się z obecną sytuacją geopolityczną oraz kryzysem na Ukrainie. Drugi powód, jak twierdzi sam Bosacki, związany jest ze składem list wyborczych w Wielkopolsce.