31. edycja konkursu "Zielony Poznań" – zgłoszenia już dostępne

Miłośnicy zieleni i posiadacze malowniczych zakątków w Poznaniu mają teraz możliwość podzielenia się swoimi zielonymi aranżacjami. Zgłoszenia do 31. edycji konkursu „Zielony Poznań” są przyjmowane od 8 lipca do 2 sierpnia, a spośród uczestników zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Konkurs jest skierowany do wszystkich mieszkańców miasta, chcących zaprezentować swoje balkony, tarasy oraz ogródki.

„Zielony Poznań” to konkurs, który daje możliwość mieszkańcom Poznania na pokazanie jak pięknie mogą wyglądać ich udekorowane kwiatami balkony, tarasy czy ogródki.

Zgłoszenia są przyjmowane osobiście w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania, znajdującego się przy ulicy 28 Czerwca 1956 r. Można także przesłać je do biura swojej rady osiedla. Właściciele działek zlokalizowanych na terenach rodzinnych ogrodów działkowych powinni zgłosić się do odpowiedniego ROD, jednak przedtem powinni skontaktować się z Biurem konkursu pod numerem telefonu 61 878 50 49.

Konkurs „Zielony Poznań” ocenia zgłoszenia w ośmiu różnych kategoriach. Wśród nich znajdują się zieleńce, kwietniki osiedlowe, balkony, tarasy, ogrody przydomowe, ogródki przy budynkach wielorodzinnych, działki na terenach rodzinnych ogrodów działkowych, pasy zieleni, zielone dachy oraz inne formy zieleni miejskiej. Dzięki temu, każda z tych kategorii umożliwia mieszkańcom Poznania na pokazanie swojej kreatywności w tworzeniu zielonych przestrzeni.