Akcja kontroli drogowej w centrum miasta

Nasi czytelnicy donoszą, że w nocy przechodzącej z piątku na sobotę, w centrum miasta miała miejsce intensywna akcja kontrolna prowadzona przez lokalne służby porządkowe. Według relacji świadków, policyjne patrole, koncentrując się głównie na kontrolowaniu pojazdów, były wyjątkowo aktywne.

Informacje te zostały potwierdzone przez funkcjonariuszy. Jak mówi podinspektor Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji: „W nocy z piątku na sobotę, na ulicach Starego Miasta, funkcjonariusze policji, we współpracy ze Strażą Graniczą, Strażą Miejską i Inspekcją Transportu Drogowego, przeprowadzali przez kilka godzin szczegółowe kontrole kierowców zajmujących się przewozem osób za pośrednictwem popularnych aplikacji transportowych”.

Podczas tej akcji kontrolnej zwracano szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i uprawnienia kierujących. Sprawdzano również legalność okazywanych dokumentów i legalność pobytu obcokrajowców na terenie Polski. Istotnym elementem tego nadzoru było także sprawdzanie posiadania prawidłowych licencji na przewóz osób – dodaje Liszczyńska.