AND2 – nowy, najwyższy budynek w Poznaniu, który zmienia panoramę miasta

Poznań, stolica Wielkopolski, niedawno stał się domem dla nowego, 25-piętrowego biurowca o nazwie AND2. Wznoszący się na wysokość 116 metrów, budynek ten przebił wszystkie rekordy i stanął na szczycie listy najwyższych budynków miasta. Jest to zwieńczenie projektu inwestycji trwającej od 25 lat – kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego, usytuowanego przy Placu Andersa.

Od 2024 roku, Andersia Silver, do tej pory najwyższa struktura w Poznaniu, zostanie zastąpiona przez AND2. Prezes zarządu Andersia Property Sp. z o.o., Adam Trybusz, tłumaczy, że decyzja ta wynika z potrzeby dostosowania się do dynamicznego świata, w którym rzeczywistość miesza się z cyfrowym środowiskiem. Budynek ma wyrażać techniczną jakość i wartości, które kierują realizacją tego projektu.

AND2 powstaje w samym sercu Poznania. Za inwestycję odpowiada Andersia Retail Sp. z o.o., będąca wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group i Miasta Poznania. Projekt został zaprojektowany przez Pracownię Projektową Ewy i Stanisława Sipińskich, a jego realizacją zajmuje się firma PORR S.A. Oprócz tego, za komercjalizację biurowca odpowiada m.in. firma CBRE.

Biurowiec AND2 ma na celu stać się nowym symbolem Poznania. Jest to również znaczna inwestycja pod kątem dostępnych w mieście powierzchni biurowych – budynek zwiększy je o 5 proc., dostarczając blisko 40 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni pracy.