Ożywienie terenów Berdychowa, Ostrowa Tumskiego i Chwaliszewa dzięki budowie Mostów Berdychowskich w Poznaniu

Według informacji od Poznańskich Inwestycji Miejskich, kluczowy etap budowy Mostów Berdychowskich w Poznaniu jest już na wyciągnięcie ręki. Realizacja tego projektu znacząco ułatwi komunikację pomiędzy Starym Miastem a Piotrowem i Maltą.

Ta inwestycja jest z niecierpliwością oczekiwana przez miłośników aktywnego wypoczynku, takich jak rowerzystów i spacerowiczów. Prace nad budową mostów rozpoczęły się dopiero teraz, ponieważ obszary Berdychowa, Ostrowa Tumskiego i Chwaliszewa musiały najpierw zostać dokładnie zbadane przez archeologów.

Mosty Berdychowskie to dwie kładki dla pieszych i rowerzystów przerzucone nad rzekami Wartą i Cybiną, o długościach odpowiednio 167 i 117 metrów. Jednym z głównych celów inwestycji jest usprawnienie komunikacji pomiędzy Starym Miastem a terenami rekreacyjnymi wokół Maltanki.

Jak podkreśla dr inż. Jeremi Rychlewski z Politechniki Poznańskiej, Maltanka to atrakcyjny teren rekreacyjny, ale dotarcie tam z centrum miasta nie jest łatwe. Dzięki Mostom Berdychowskim mieszkańcy i turyści będą mogli z łatwością pozwiedzać starówkę, załatwić sprawy w centrum, a następnie przenieść się na maltańskie tereny zielone.

Eksperci zauważają, że Poznań dysponuje tylko sześcioma mostami drogowymi nad Wartą, które są dostępne dla pieszych. Budowa kolejnych przepraw będzie korzystna dla ruchu pieszego w stolicy Wielkopolski.