Apel Warty Poznań do swoich kibiców: "Nie przynosimy plakatów z prośbą o koszulki"

Klub piłkarski Warta Poznań zaapelował do swoich kibiców, prosząc ich o zaprzestanie przychodzenia na mecze z plakatami, na których widnieje prośba o koszulki. Ten trend zaczął narastać i stał się dość niepokojącym zjawiskiem, stwierdziła drużyna z Poznania.

Zarówno na stronie internetowej klubu, jak i na jego profilach w mediach społecznościowych, pojawiło się oficjalne oświadczenie: „Drodzy Kibice „Zielonych”! Chcielibyśmy zaapelować, by nie przynosić na mecze plakatów z prośbą o koszulki”. Wyjaśniono w nim, że ten zwyczaj stawia graczy w kłopotliwej sytuacji, gdyż nie są w stanie spełnić wszystkich próśb o wręczanie swoich trykotów. Klub chce uniknąć sytuacji, w której młodzi fani mogliby odnieść wrażenie, że zostali zignorowani, jeśli nie otrzymają koszulki.

Oświadczenie podkreśla, że piłkarze Warty Poznań nie będą po meczach rozdawali swoich koszulek meczowych, stąd apel o zaprzestanie tej praktyki. Jednak klub utrzymuje otwartą możliwość interakcji z drużyną po meczu, takich jak zdobycie autografu czy wspólnego zdjęcia z piłkarzem. „To Wy jesteście siłą Warty Poznań i to dla Was „Zieloni” wybiegają na boisko, by dawać z siebie wszystko w walce o punkty” – dodano.

Klub podziękował również za szacunek dla decyzji drużyny i wyrozumiałość ze strony kibiców. Apel spotkał się z wieloma wpisami popierającymi to stanowisko w mediach społecznościowych, a niektórzy kibice nawet sugerowali, że wszystkie kluby powinny zakazać tego typu praktyk.