Arena zyska nowe oblicze. Będzie gruntowna przebudowa!

Na początku lutego prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak ogłosił, że jest pozwolenie na przebudowę i jednoczesną rozbudowę hali widowiskowo- sportowej w parku Kasprowicza. To doskonała informacja dla wszystkich fanów sportowych wrażeń!

Jak można przeczytać w oficjalnych mediach społecznościowych prezydenta miasta Poznań, modernizacja i przebudowa hali będzie jednym z kluczowych inwestycji dla Poznania w 2023 roku. Zabytkowy obiekt, jakim jest Arena, gościł wiele kluczowych imprez sportowych. Jednak od pewnego czasu popadał w coraz większą ruinę. Ma się to jednak zmienić jeszcze w tym roku.

Nie tylko zostaną odnowione wnętrza ale i dostosowane do współczesnych potrzeb. Dodatkowo, o wiele więcej kibiców będzie miało możliwość wejść i kibicować swoim drużynom. Zgodnie z zapewnieniami osób zarządzających projektem, na koncertach czy innych widowiskach będzie mogło być aż dziewięć tysięcy osób.

Jedyne co pozostaje do zrobienia, to ogłoszenie postępowania przetargowego i wybór firmy realizującej zlecenie. O postępach w pracach będziemy informować na bieżąco.