Bilety na festiwal Millennium Docs Against Gravity są już dostępne w sprzedaży

Zapraszamy wszystkich miłośników kina do zakupu biletów na najważniejsze wydarzenie filmowo-dokumentalne, Millennium Docs Against Gravity. To prestiżowe wydarzenie odbędzie się w jednym z najpopularniejszych kin Poznania, kinie Muza.

Pierwszy weekend festiwalowy to czas, gdy jury przyjrzy się filmom biorącym udział w Konkursie Głównym. Będzie to niezwykła okazja dla wszystkich odwiedzających, aby spotkać znanych ludzi z branży filmowej. Wśród nich znajdą się takie osobistości jak reportażystka Ewa Ewart, Agnieszka Jankowiak-Maik, popularnie nazywana Babką od Histy, czy reżyser Klaudiusz Chrostowski. Jury przyzna Nagrodę Wolności, ufundowaną przez samorząd miejski Poznania. Zwycięski projekt będzie nagrodzony kwotą 3 tysięcy euro, a jego nazwa zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali 16 maja o godzinie 20:00.

Wielbiciele kina będą mieli także okazję decydować o zwycięstwie jednej z produkcji. W Poznaniu, jak i trzech innych miastach – Warszawie, Wrocławiu i Gdyni – widzowie będą oceniać jedenaście filmów nominowanych do Nagrody Onet Big Screen Doc. Prezentowane produkcje skupiają się na różnorodnych aspektach życia, takich jak kultura, sport czy ekologia. Twórca lub twórczyni filmu, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma 1000 euro.