Bezpłatne parkowanie w Poznaniu podczas długiego weekendu majowego

Poznańskie Strefy Płatnego Parkowania umożliwią kierowcom bezpłatne pozostawienie swoich aut na swoim terenie podczas długiego majowego weekendu. Zasady te będą obowiązywać przez cały czas, począwszy od środy 1 maja, jednak z jednym wyjątkiem. W pewnych częściach centrum miasta, opłata za parkowanie będzie nadal obowiązywać tylko w sobotę, 4 maja.

W Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, obejmującej Centrum i wschodnią część Jeżyc, za postój nie będzie trzeba płacić przez całe cztery dni, od środy 1 maja do piątku 3 maja, a także w niedzielę 5 maja. Jedynym dniem, kiedy kierowcy będą musieli uiścić opłatę za parkowanie w tej strefie, będzie sobota 4 maja.

Podobne zasady obowiązują także na obszarze reszty Jeżyc, Wildy, Łazarza, Śródki i Berdychowa, gdzie funkcjonuje pozostała część Strefy Płatnego Parkowania. Tam jednak okres zwolnienia z opłat rozpocznie się już od środy 1 maja i potrwa do końca tygodnia, bez żadnych wyjątków.

Warto zauważyć, że w tym okresie kierowcy nie będą mieli możliwości skorzystania z kas Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg Miejskich, gdyż te będą nieczynne.