Budowa hali dla entuzjastów sportów walki planowana przy Zespole Szkół nr 8 w Poznaniu

Z inicjatywy spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 8, ulokowanego na ulicy Jarochowskiego w Poznaniu, ma powstać obiekt wielofunkcyjny, skonstruowany z myślą o miłośnikach sportów walki. Wtorkowe ogłoszenie przetargu przez spółkę zdaje się potwierdzać te plany – celem przetargu jest znalezienie firmy budowlanej, która podejmie się realizacji projektu.

Kompleks sportowy zaplanowany przez Poznańskie Inwestycje Miejskie będzie miał około 2 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Założenia projektowe zakładają podzielenie go na trzy strefy: salę do uprawiania sportu z odpowiednim zapleczem technicznym i gospodarczym, sekcję administracyjno-biurową wyposażoną w recepcję, sanitariaty oraz pokój socjalny oraz część przeznaczoną na szatnie. Dodatkowo, zaplanowano tu także dodatkowe pomieszczenia, takie jak siłownia, sala fitness czy sauna. Największe z pomieszczeń – główna sala treningowa – będzie miała powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych. Obiekt będzie też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – wejścia będą bezprogowe i dostępne z poziomu terenu.

Opublikowane przez spółkę informacje na temat projektu sugerują, że budynek będzie utrzymany w prostym, zgodnym z sąsiednią zabudową (szkołą i salą sportową) stylu. Kolorystyka, detale architektoniczne oraz forma budynku mają nawiązywać do otoczenia. Całość ma zostać uzupełniona za pomocą dwóch elementów wystających – prostopadłościennego korpusu budynku oraz łuku dachu, podkreślającego sportowy charakter obiektu.