Caritas w Poznaniu zaprasza migrantów do skorzystania z pomocy specjalistów

Caritas w Poznaniu, zlokalizowany przy Dąbrowskiego 28, od ubiegłego roku prowadzi Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. Instytucja ta szczególnie zachęca migrantów, w tym obywateli Ukrainy, do korzystania z szerokiej gamy oferowanych przez nią usług.

Jak informuje Maria Książkiewicz, reprezentująca Caritas, w najbliższym tygodniu centrum będzie gościć pracowników Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wspomniani specjaliści będą służyć pomocą i poradą na miejscu.

Książkiewicz przekazuje również zaproszenie do wszystkich cudzoziemców przebywających w Poznaniu oraz jego okolicach. Osoby te mają możliwość skorzystania z wielu usług oferowanych przez centrum. Znajdą tam między innymi specjalistyczne konsultacje prowadzone przez terapeutów, prawników czy tłumaczy przysięgłych.

Bogata oferta centrum Caritas nie kończy się na konsultacjach. Migranci mogą liczyć także na wsparcie m.in. w zakresie pisania CV, planowania własnej ścieżki zawodowej czy przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Doradcy będą także służyli pomocą w uzupełnianiu kwalifikacji zawodowych. Na wszystkie te usługi cudzoziemcy będą mieli możliwość skorzystania już w przyszłym tygodniu.