Co dalej ze stadionem im. Szyca? Wciąż czekamy na wyniki konkursu!

Jeszcze w październiku 2022 r. z oficjalnych komunikatów Urzędu Miasta Poznań można było dowiedzieć się, że zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję zagospodarowania stadionu im. Szyca w Wildze. Co dalej z tym miejscem?

Podczas konferencji jasno określono, że wyniki konkursu będą zależały w dużej mierze od zdania mieszkańców. Stadion im Szyca w Wildze to spory kawałek, który można świetnie zagospodarować pod przyjazną przestrzeń miejską. Przez wiele lat miejsce to było wspaniałym, historycznym obiektem położonym w centrum miasta. Był nawet najlepszym stadionem w Poznaniu. Czas więc przywrócić temu miejscu nową świetność, niekoniecznie jednak w sportowym stylu.

Do konkursu koncepcyjnego zgłosiło się aż 77 pomysłów. Wśród autorów najlepszych możemy wyróżnić urbanistów, architektów, również spoza Polski. Aby wziąć udział w konkursie, muszą jeszcze wykonać opracowanie studialne pomysłu a następnie pracę konkursową.

Zwycięzca otrzyma sto tysięcy złotych a jego projekt będzie wykorzystany przy pracach rewitalizacyjnych terenów dawnego stadionu im. Szyca w Poznaniu.