Co powstanie obok Chartowo Tower?

Ruszyła wycinka ponad 120 drzew na terenie przy Chartowo Tower. Co tam powstanie?

Wycinka dotyczy terenu, w którym jeszcze do 2016 roku funkcjonował Dom Nauczyciela. Następnie budynek rozebrano, a teren porosła zieleń. W ostatnich dniach jednak działkę ogrodzono i rozpoczęły się prace.

Szukając działki w Poznaniu, która odpowiadałaby naszym potrzebom, można nieraz stracić cierpliwość. Najwięcej aktualnych ogłoszeń bez pośredników znajdziesz na Adresowo.pl.

Według nieoficjalnych informacji, na terenie ma powstać czteropiętrowy budynek usługowo-handlowy, ulokowany pomiędzy między stacją Circle K i Chartowo Tower.

Wycinka drzew spotkała się z protestami mieszkańców, jednak jak się okazało, Inwestor posiada wszystkie dokumenty zezwalające na nią. Jednocześnie za usunięcie 45 drzew, które kolidują z planowaną budową, właściciel terenu zapłacił miastu 185 000 zł. W zamian za wycinkę, Inwestor został zobowiązany do nasadzenia 150 nowych drzew, w tym 50 na terenie osiedla Rusa. Drzewa na tym osiedlu maja się pojawić  do końca listopada 2022 roku, a przy Chartowo Tower – do końca listopada 2023 roku. Nasadzone będą m.in. wiśnie piłkowane, klony pospolite czy grusze drobnoowocowe.

Nie wiadomo jeszcze kiedy miałaby rozpocząć się budowa na tym terenie. O wszystkich zmianach dotyczących tej inwestycji będziemy informować na bieżąco.