Weekend w Poznaniu – festiwale, koncerty i stand upy

Co czeka na poznaniaków w najbliższy weekend? Pełnia atrakcji! Koncerty, festiwale, stand upy, a także atrakcje dla dzieci. Co wybrać? Sprawdźcie naszą subiektywna listę najciekawszych wydarzeń odbywających się w Poznaniu w dniach 3-5 września 2021.

Piątek – 3 września

Koncert Pezeta

Zaczynamy od mocnego przytupu, bo koncertu jednego z najpopularniejszych raperów w naszym kraju. w już w piątek, na scenie w parku Starego Browaru zagra Pezet. Gratką dla fanów niewątpliwie będzie fakt, że podczas koncertu po raz pierwszy zostaną zagrane utwory z płyty „Muzyka Współczesna Extended”. Koncert startuje o godzinie 18:30.

Adres: Park Starego Browaru, ul. Półwiejska 32.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity

Jedno z najważniejszych festiwali filmowych wreszcie w Poznaniu! Festiwal Millennium Docs Against Gravity będzie startuje w piątek, 3 września i potrwa do 12 września. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowane najlepsze kino dokumentalne na świecie, w tym „Salwador. Piekło kobiet”, „Chwała Królowej” czy dokument o Grecie Thunberg: „Jestem Greta”. Oprócz seansów zaplanowano liczne spotkania z twórcami i bohaterami filmów oraz debaty dotyczące problemów społecznych zaprezentowanych w filmach. Bilety w cenie 10-18 zł do kupienia w Kinie Muza.

Adres: Kino Muza, ul. św. Marcin 30.

Cały Poznań Ukulele 2021

A może weźmiecie udział w 5. edycji festiwalu ukulele? Już w piątek, dźwięki Ukulele będzie można usłyszeć w klubie Muchos, natomiast w sobotę i niedzielę przeniosą się na dziedziniec Urzędu Miasta Poznania. Na Festiwalu oprócz dobrej muzyki, czekać na Was będzie wiele koncertów i warsztatów. Muzyczne wydarzenia odbędą się w godzinach piątek – godz. 20:30,  sobota – godz. 12:00, niedziela – godz. 13:00. Wstęp wolny, zapraszamy!

Adres: Wolny Dziedziniec (pl. Kolegiacki 17), Klub Muchos (ul. Nowowiejskiego 13/15), Stary Rynek.

Znaczek Miłości

Nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich zakochanych mieszkańców Poznania. W kinie Apollo odbędzie się gościnny spektakl „Znaczek Miłości”. Jest to komedia kryminalna z czasów PRL, a na scenie wystąpią m.in.: Joanna Kurowska, Katarzyna Ankudowicz czy Lesław Żurek. Spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00 oraz 21:00, a ostatnie bilety można kupić na stronie wojart.pl

Adres: Kino Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18,

Sobota – 4 września

Koncert #NaFalach

Sobotni koncert #NaFalach jest dedykowany osobom zaszczepionym – jest to forma podziękowania mieszkańcom za ich odpowiedzialną postawę w obliczu pandemii Covid-19. Na koncert składają się dwa występy – na początku wystąpi Paulina Przybysz z zespołem, a następnie na scenie zobaczymy projekt „Albo Inaczej”, na której wystąpią: Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Te-Tris, Kasia Lins, Natalia Nykiel, Emil Blef, Eldo i Piotr Zioła. Wstęp wolny, koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00.

Adres: Scena nad Jeziorem Strzeszyńskim,

Kwiat Jabłoni

Kolejny koncert to coś dla fanów spokojniejszej muzyki. Kwiat Jabłoni przyjeżdża do Poznania aby promować swój album „Mogło być nic”.  Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, którzy tworzą ten zespół, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”. Występowali m.in. na Open’er Festival czy Pol’and’rock Festival. Start o godzinie 20:00.

Adres: Park Starego Browaru, wejście od skrzyżowania ulic Ratajczaka i Ogrodowej.

Narodowe Czytanie

O Narodowym Czytaniu pisaliśmy już tutaj.  Jest to ogólnopolska inicjatywa promująca czytelnictwo i arcydzieła polskiej literatury. Podczas tegorocznej, 10 edycji odczytany zostanie dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Jak zawsze, na uczestników Narodowego Czytania czeka wiele niespodzianek przygotowanych przez Bibliotekę Raczyńskich. Wydarzenie startuje o godzinie 11:00, wstęp wolny.

Adres: Taras Biblioteki Raczyńskich, pl. Wolności 19,

Stand-up: Sebastian Rejent

Na poznańskiej scenie zagości również stand-uper, Sebastian Rejent. Zaprezentuje swój pierwszy, solowy materiał „Voilà”. Komik współpracował m.in. z Comedy Central, Grupą ATM i agencją reklamową Saatchi & Saatchi. Materiały z wystąpień Rejenta można odnaleźć na platformie YouTube, gdzie wyświetlenia materiałów osiągają setki tysięcy. Start o godzinie 19:00, bilety dostępne na kupbilecik.pl.

Adres: TROPS Akademickie Centrum Kultury, ul. św. Rocha 9,

Warsztaty dla dzieci 

DoMalowanki historyczne to cykl warsztatów dla najmłodszych w wieku 6-10 lat. W ramach zajęć plastycznych, uczestnicy będą mogli poznać sylwetki osób związanych z Poznaniem, a także wspólnie zastanawiać się nad losami historycznych bohaterów. Na zakończenie, namalują własne, kolorowe wersje ich przygód. Wstęp wolny, warsztaty odbędą się w trzech turach: o godzinie 12:00, 13:00 i 14:00.

Adres: Koszary Kultury, ul. Matejki 62.

Arek Kłusowski

To będzie muzyczny weekend! W Poznaniu wystąpi jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Arek Kłusowski zajął 3. miejsce w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, a także jest twórcą piosenek dla wielu  artystów, m.in. Ewy Farny czy Mateusza Ziółko. Wstęp wolny.

Adres: Eco Village Plaża Wilda, ul. Piastowska 71.

Teatr Animacji

Wakacyjne spektakle nad Rusałką dobiegły końca, natomiast nie zakończyły się przedstawienia Teatru Animacja. Wyjątkowe wydarzenia dla najmłodszych przeniosą się będą na deski teatru. W najbliższy weekend można będzie zobaczyć spektakl „Wesoły Ryjek” Wojciecha Widłaka w reżyserii Anna Rozmianiec. Opowieść o tytułowej śwince, która odkrywa świat, ma zachęcić małego odbiorcę do zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi. Bilety w cenie 30-37 zł, do kupienia na teatr animacji.bilety24.pl.

Adres: Teatr Animacji, Sala Duża, ul. św. Marcin 80/82.

Niedziela – 5 września

„Dobry wieczór kawalerski”

„Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę” to sztuka w reżyserii Piotra Nowaka, która pokazuje szaleństwo wieczoru kawalerskiego. O pełnię humoru w przewrotnej i nieprzewidywalnej fabule zadbają m.in. Marcin Rogacewicz, Michał Żurawski, Waldemar Błaszczyk oraz Michał Sitarski. Sztuka grana jest w dwóch, zmieniających się obsadach o godzinie 17:00 oraz 20:00. Bilety w cenie 95-130 zł, do kupienia na biletyna.pl.

Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Sala Ziemi, ul. Głogowska 14.

Spółdzielczy Poznań

Co powiecie na bezpłatny spacer z przewodnikiem, podczas którego będziecie mogli poznać spółdzielczą historię miasta? Według nas to fantastyczny sposób sposób na zgłębienie wiedzy o Poznaniu. Wstęp wolny, zapraszamy!

Adres startu: Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10.

Zakończenie Wakacji z Naszym Sportowym Fyrtlem

Zakończ hucznie wakacje na Fyrtlu nr 8! Na uczestników zabawy, w godzinach 13:00-17:00, czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: przejazdy na kanapie wodnej, ogromny tor przeszkód, dmuchane zjeżdżalnie, zamki i wiele więcej. Wstęp wolny!

Adres: Kąpielisko MALTA nad Jeziorem Maltańskim.

Coals

Nocny Targ Towarzyski nie zwalnia tempa! Już w najbliższą niedzielę na scenie zagra zespół Coals. Ten młody duet, w skład którego wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski, uczestniczył w najpopularniejszych festiwalach na terenie kraju, m.in. w OFF Festival czy Open’er Festival. Bilety w cenie 45-50 zł do kupienia na Nocnym Targu Towarzyskim, start o godzinie 19:00.

Adres: Nocny Targ Towarzyski, ul. Kolejowa 23.