Czy warto skorzystać z ekspresowego kursu na prawo jazdy?

Osiągnięcie upragnionego celu w postaci prawa jazdy jest marzeniem wielu osób. Jednak tradycyjne metody nauki wymagają czasu oraz rozbicia lekcji co najmniej na kilka kolejnych miesięcy. Jeżeli zależy Ci na intensywnej, lecz krótszej nauce, możesz rozważyć udział w ekspresowym kursie. Czy warto zainwestować w ekspresowy kurs na prawo jazdy? Dowiedz się, jakie są zalety rozwiązania i jak wygląda nauka w przyspieszonym tempie.

Jak wygląda ekspresowy kurs na prawo jazdy?

To intensywne szkolenie umożliwiające zdobycie prawa jazdy kategorii B w skróconym czasie. Zamiast standardowych kilku miesięcy nauki, kurs ekspresowy może trwać do kilku tygodni. Przykładowo, w Szkole Jazdy Poznań A&ATUT dostępny jest szybki kurs prawa jazdy, który trwa tylko 19 dni roboczych.

Przyspieszony kurs wygląda podobnie, jak standardowa nauka jazdy, lecz godziny nauki rozpisane są na 19 dni roboczych. W dalszym ciągu kursanci muszą odbyć 30 godzin nauki teoretycznej i 30 godzin praktyki, by podejść do egzaminów na prawo jazdy. 

Ze względu na intensywność nauki i sposób szkolenia przyszłych kierowców, ceny za przyspieszony kurs jazdy są nieco wyższe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Podczas nauki jazdy, ośrodki szkoleniowe wykorzystują auta takie same, jakie pojawiają się na egzaminach praktycznych. W ten sposób kursanci mogą poznać działanie danego modelu samochodu, oswoić się z jego użytkowaniem i w ten sposób zyskać większą pewność siebie podczas jazdy na egzaminie praktycznym.

Zalety przyspieszonego kursu na prawo jazdy

  • Największą korzyścią z udziału w kursie jest oszczędność czasu. Taki sposób nauki może być idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na zdobyciu prawa jazdy kategorii B w jak najkrótszym czasie.
  • Intensywne lekcje teoretyczne oraz praktyczne pozwalają na szybsze przyswojenie materiału.
  • Coraz częściej naukę teoretyczną można odbyć o dowolnej porze dnia dzięki platformom e-learningowym.

Kiedy warto zdecydować się na ekspresowy kurs prawa jazdy?

Dla wielu osób, które mają np. napięty grafik zajęć albo dysponują ograniczonym wolnym czasem na naukę, przyspieszony kurs jazdy okaże się trafionym wyborem.

Rozwiązanie sprawdzi się np. podczas wakacji, gdy młode i pełnoletnie osoby mogą poświęcić wolny czas na zdobywanie nowych umiejętności, co podczas roku szkolnego bywa utrudnione przez odgórnie ustalony plan zajęć.

Osoby zaczynające nową pracę, w której wymagane jest prawo jazdy albo do pełnienia obowiązków służbowych, albo w celu codziennego dojazdu do miejsca zatrudnienia, także powinny rozważyć udział w przyspieszonym kursie.

Wyzwania związane z przyspieszonym kursem na prawo jazdy

Szybkie tempo nauki nie sprawdzi się u każdego. Więcej informacji jest przekazywanych w krótszym czasie, w efekcie kursanci mogą czuć się przytłoczeni nową wiedzą. Z tego powodu warto zadbać o regularne przerwy podczas nauki oraz tak zaplanować cały kurs, by w ciągu danego dnia nie narzucać sobie zbyt wielu godzin na ćwiczenia praktyczne.

Czy ekspresowy kurs zapewnia sukces na egzaminie? 

Nie ma gwarancji, że po uczestnictwie w przyspieszonym kursie każdy zdobędzie prawo jazdy za pierwszym razem. Powodzenie na egzaminie zależy od indywidualnych zdolności danego kursanta, poziomu jego zaangażowania w naukę oraz jakości całego szkolenia.

Podsumowanie

Udział w ekspresowym kursie na prawo jazdy jest indywidualną kwestią każdego kursanta. Dla wielu osób jest to doskonała opcja, która pozwala w szybkim czasie uzyskać prawo jazdy. Jednak niektórzy mogą odnieść większe korzyści ze szkolenia bardziej rozłożonego w czasie. Przyspieszony kurs prawa jazdy kategorii B nie jest gwarancją zdanego egzaminu, wszystko zależy od podejścia osoby uczącej się oraz jej zaangażowania w naukę.