Na horyzoncie nowa inwestycja sportowa w Poznaniu dzięki funduszom z Polskiego Ładu

Poznań szykuje się na nową inwestycję sportową, która ma szanse rozpocząć się w bliskiej przyszłości. Jest to możliwe dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę oraz gotowemu już projektowi. Kwestia finansowania stanowiła dotychczas barierę, jednak sytuacja uległa zmianie, gdy miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 30 milionów złotych z programu Polski Ład.

„Zarysowany plan tej specyficznej inwestycji nawiązuje do dwóch wcześniejszych przedsięwzięć, które z powodzeniem zrealizowaliśmy w ostatnich latach na Osiedlu Piastowskim i Osiedlu Zwycięstwa” – podkreśla Filip Borowiak, rzecznik Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z projektem, nowa infrastruktura sportowa będzie wyposażona w 25-metrową pływalnię przeznaczoną do treningów pływackich, z ośmioma torami. Ponadto przewidziano tu basen rekreacyjny oraz kompleks saun. W trakcie tworzenia projektu prowadzone były konsultacje społeczne. Dzięki temu mieszkańcy Poznania mieli możliwość wpływania na wygląd przestrzeni wewnętrznej hali basenowej oraz na funkcjonalne rozwiązania, które mają zostać tam zastosowane.