Poznańska policja ujawnia proceder kradzieży w magazynach Komorników

Siły policyjne działające pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zdołały zatrzymać sześciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże z magazynów jednej z firm zlokalizowanych w Komornikach. Zatrzymani, będący pracownikami tejże firmy, tworzyli przestępczy proceder. Działalność ta narażała przedsiębiorstwo na straty finansowe przekraczające wartość 12 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty i od tej pory są pod ścisłym dozorem policyjnym.

Informacje dotyczące nielegalnych praktyk docierały do policji od końca sierpnia tego roku. Wydarzenia te miały miejsce w pewnej firmie sytuującej się na terenach podpoznańskich. O nieprawidłowościach dotyczących przepływu towarów powiadomił stróż prawa pracownik ochrony, który zaobserwował szereg niepokojących zachowań.

Firma, gdzie doszło do opisywanych przestępstw, jest jednym z większych hurtowych dystrybutorów produktów na skalę krajową. Śledczy, zapoznawszy się z dostarczonym materiałem dowodowym, nie mieli wątpliwości co do prawdziwości zgłoszenia i potwierdzili, że w firmie dochodzi do kradzieży towaru.

W nocy z 29 na 30 sierpnia, policjanci specjalizujący się w pracy z Wydziałem Kryminalnym oraz Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili akcję, podczas której aresztowano sześciu pracowników magazynu. Ich wiek oscyluje od 27 do 63 lat. Śledczy ustalili również, że proceder ten prowadzony był przynajmniej od połowy czerwca tego roku, powodując straty finansowe dla firmy na poziomie blisko 12 tysięcy złotych.