Dodatkowy pas na autostradzie A2 między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód

Na odcinku autostrady A2 pomiędzy węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód zostanie dobudowany trzeci pas. Zarządzająca tym fragmentem drogi spółka Autostrada Wielkopolska właśnie ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

Jak się szacuje, czas potrzebny na rozbudowę może wynieść aż 16 miesięcy. Konkretna data rozpoczęcia prac będzie ustalona po rozstrzygnięciu przetargu, jednak przewiduje się, że dzieje się to jeszcze w bieżącym roku. Planowane prace obejmują między innymi poszerzenie mostów nad rzekami Michałówka i Kopla. Ten 10-kilometrowy fragment autostrady doświadcza wzmożonego ruchu, szczególnie od momentu otwarcia trasy S5 prowadzącej w kierunku Gniezna i Bydgoszczy.

Planowane działania nie kończą się wyłącznie na dobudowie trzeciego pasa ruchu. Przewidziana jest również wymiana nawierzchni na węzłach Poznań Luboń i Poznań Wschód.

Prace modernizacyjne na węźle Poznań Luboń mają potrwać około miesiąca, a spółka ma zamiar przeprowadzić je w lipcu lub sierpniu tego albo następnego roku.

Warto przypomnieć, że autostrada A2 już posiada trzy pasy na odcinku o długości 16 kilometrów między węzłami Poznań Zachód i Poznań Krzesiny. Prace rozbudowy na tym fragmencie zakończyły się w grudniu 2019 roku.