Droga Dębińska 12 w Poznaniu: znikający ślad po dawnej bazie Warty Poznań

Kiedyś tętniąca życiem siedziba Warty Poznań na Drodze Dębińskiej 12 już nie istnieje. Zakończenie procesu rozbiórki tego historycznego budynku otwiera drzwi do przyszłych etapów unowocześnienia infrastruktury sportowej, znanej lokalnie jako „Ogródek”.

Obiekt, który od lat pozostawał bez użycia, zaczął stopniowo zanikać z krajobrazu w grudniu 2023 roku. Na początku, ekipa rozbiórkowa skupiła się na wnętrzu budynku, a styczeń przyniósł demontaż kolejnych ścian i dachu. Zgodnie z planem, końcówka miesiąca przyniosła całkowite usunięcie charakterystycznej struktury.

Rozbiórka na Drodze Dębińskiej

Teren na Drodze Dębińskiej 12, gdzie dawniej stał budynek klubowy i magazyny Warty Poznań, jest teraz równy i czysty. Na miejscu znajduje się również hala sportowa, która choć od lat nieużywana, została oszczędzona podczas rozbiórki. Zgodnie z planem, hala zostanie zmodernizowana i przekazana w ręce sekcji szermierczej KS Warta.

– Z wielką radością przyjmuję fakt, że miasto w końcu podjęło się realizacji planu zagospodarowania terenów przy Drodze Dębińskiej 12. Pierwszy etap, czyli wyburzenie starego budynku klubowego Warty, jest już za nami – mówi Bartłomiej Ignaszewski, członek zarządu Warty Poznań S.A., i wyjaśnia kolejne kroki związane z gruntowną modernizacją tamtejszych obiektów sportowych. – Prace projektowe nad halą dla szermierzy oraz trybuną z zapleczem sanitarnym dla Akademii Warty Poznań są na ukończeniu. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Trwają też przygotowania do budowy nowych boisk treningowych dla piłkarzy przy Drodze Dębińskiej 12. Prace ziemne mają się rozpocząć wiosną.