Enea Stadion – symbol Poznania i owoc odpowiedzialnego sponsoringu

Na szerokim spektrum poznańskich ikon, takich jak Katedra na Ostrowie Tumskim czy poznański Ratusz z jego słynnymi koziołkami, króluje Enea Stadion. Jego znaczenie dla miasta jest ogromne, stając się jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Poznaniu. Enea, firma o silnej i rozpoznawalnej marce, to właśnie ten sponsor, który zdecydowanie stawia na aktywny i odpowiedzialny udział w rozwoju sportu zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.

Zdecydowanie Enea nie wyobraża sobie istnienia bez kontaktu ze sportem. Tak stwierdził Dariusz Szymczak, wiceprezes firmy ds. korporacyjnych, podkreślając także naturalność decyzji o wsparciu obiektu sportowego o tak dużym znaczeniu dla Poznania i całej Wielkopolski. Zauważył przy tym, że Enea Stadion jest obiektem powszechnie rozpoznawalnym w całym kraju.

Po intensywnych negocjacjach udało się osiągnąć porozumienie ze spółką Stadion Poznań oraz klubem Lech Poznań. Efektem jest umowa na współpracę na okres czterech lat. Szczegóły finansowe porozumienia nie zostały ujawnione.