Fontanna w centrum Poznania wciąż nieczynna. Kto zawinił tym razem?

To już kolejny rok, podczas którego fontanna w Zielonych Ogródkach przy Strzeleckiej nie działa. Ulubione miejsce wielu mieszkańców Poznania, zamiast chłodzić, znów będzie opuszczonym placem. Zarząd Zieleni Miejskiej rozkłada bezradnie ręce.

Zielone Ogródki przy ulicy Strzeleckiej w Poznaniu było jednym z najmilszych miejsc w upalne wakacyjne dni. Chłód bijący od fontanny w połączeniu z zacienionymi ławkami dawał wytchnienie. Jednak od kilku lat zamiast wesoło wibrującej wody, jest tam kurz i drobinki piasku. Mieszkańcy pytają, kiedy fontanna będzie znowu uruchomiona.

Zarząd Zieleni Miejskiej odpowiada, że wszystko jest kwestią kosztów. W budżecie na rok 2023 nie przewidziano prac związanych z fontanną przy ulicy Strzeleckiej. Dodatkowo ZZM nie ma zamiaru zlecać tych prac firmie zewnętrznej, bo to generowałoby jeszcze większe koszty.

Koniec końców, kolejny rok fontanna pozostaje bezczynna, nie dając wytchnienia w najgorętsze dni. Część radnych miejskich zadeklarowała podniesienie tego tematu na najbliższej sesji rady miasta.