Gdzie poznaniacy najchętniej kupują książki?

Dzięki plebiscytowi „Fest Księgarnia”, poznaniacy mogli wybrać internetowo najlepszą, niezależną księgarnię w stolicy Wielkopolski, w której najbardziej lubią kupować książki. Dostęp do literatury jest coraz szerszy, jednak dla wielu osób, nic nie zastąpi przejścia się do ulubionej księgarni i wyszperania nowej lektury wśród regałów. Które księgarnie cieszą się Poznaniu największą popularnością?

I miejsce: Księgarnia Muzyczna Pasja

Miejsce pierwsze w rankingu zajęła księgarnia „Muzyczna Pasja”, zlokalizowana przy ul. Ratajczaka 30. Jest to wyjątkowe miejsce, bo poza książkami, specjalizujące się w wydaniach nut, gier, płyt i innych różnorodności.

II miejsce: Skład Kulturalny

Srebrny laur publiczności zdobył „Skład Kulturalny”, czyli księgarnia zlokalizowana przy ul. Szamarzewskiego 4/6. Księgarnia, w której obok starannie dobranej oferty książek można znaleźć przedmioty artystyczne, grafikę oraz szeroką ofertę upominków.

III miejsce – Księgarnia KiK

III miejsce, brązowy medal w plebiscycie „Fest Księgarnia” otrzymała księgarnia „KiK”, specjalizująca się w sprzedaży literatury związanej z Azją, zwłaszcza mang i komiksów. Zlokalizowana przy Świętym Marcinie 26.

Kto zdobył wyróżnienia?

  1. Kiosk – księgarnie artystyczną „Kiosk” znajdziecie w poznańskiej Galerii Miejskiej „Arsenał”.
  2. Księgarnia Arsenał – wyróżnienie zdobyła również księgarnia „Arsenał”, która znajduje się w kamienicy na Starym Rynku 58.
  3. Księgarnia Bookarest – jedna z najmodniejszych księgarni w mieście. Adres: ul. Józefa Strusia 10.
  4. Księgarnia „z Klimatem Dobre Miejsce” znajdziecie przy ulicy Niegolewskich 8.
  5. „Bookowski Księgarnia w Zamku” to jedna z najczęściej odwiedzanych poznańskich księgarni, nie tylko z powodu lokalizacji, bo mieści się w przestrzeni poznańskiego Centrum Kultury Zamek, usytuowanym przy Świętym Marcinie.
  6. Księgarnia im. Jana Pawła II „Sursum Corda” – zapraszamy na Rynek Łazarski 1.

Dodatkowo wyróżnienia otrzymała księgarnia „Z Bajki”, „Medyczna Dom Zdrowia”, „Wilda” oraz „Liber”.