Już wkrótce oddanie nowych pawilonów handlowych!

Zbliżamy się do końca pierwszego etapu remontu pawilonów usługowo-handlowych na poznańskim Świcie! Urzędnicy poinformowali, że pierwsze lokale zostaną oddane do użytku już 28 września. Co prawda pierwotnie miały zostać ukończone do końca 2020 roku, jednak ze względu na prace odkrywkowe, czas na oddanie ich właścicielom, został wydłużony.

Pawilony na Świcie

Modernizacja pawilonów przy Świtowskim targowisku rozpoczęła się niemal dwa lata temu, bo w grudniu 2019 roku. Remont został pierwotnie podzielony na dwa etapy – pierwszy z nich miał trwać 25 tygodni, a następny 24 tygodnie. Niestety, okazało się, ze budynki wymagają odtworzenia pewnych elementów konstrukcyjnych, co wpłynęło na znaczne wydłużenie tego czasu.

Nowe lokale usługowe na Grunwaldzie

Planowany termin oddania lokali z pierwszego etapu inwestycji przez Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych został wyznaczony na 28 września. Termin na oddanie kolejnych budynków to koniec października. Początkowo zostaną otwarte pawilony A,C, E i F, a dopiero w następnej kolejności mieszkańcy Grunwaldu będą mogli korzystać z nowych obiektów w pawilonach B oraz D.

Historia obiektu

Sam obiekt powstał w latach 50. i był przeznaczony do generalnego remontu. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych początkowo zapewnił dotychczasowym najemcom możliwość dalszego prowadzenia działalności handlowo-usługowej w okresie trwania prac modernizacyjnych, jednak musiały zostać one wstrzymane przez odtworzenia elementów konstrukcyjnych. Nowe pawilony zostały zaprojektowane w sposób zgodny z architekturą historycznego układu budynków, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Odnowione budynki są stworzone z wysokiej jakości materiałów, a każdy lokal będzie wyposażony między innymi w klimatyzację, energooszczędne oświetlenie czy system sygnalizujący włamanie. O bezpieczeństwo użytkowników zadba monitoring zewnętrzny. Elementem, który połączy przeszłość z teraźniejszością będzie charakterystyczny neon, którego treść wybrali sami mieszkańcy osiedla Grunwald. „Nowy Świt” lada moment, będzie ponownie miejscem tętniącym życiem.