To jedyny taki oddział w Poznaniu!

Pamiętacie budynek po starej sali gimnastycznej, która wiele lat temu służyła do rehabilitacji pacjentów? Dzisiaj stoi tam nowoczesny Oddział Reumatologii, Rehabilitacji i Chorób Wewnętrznych. Co więcej – to jedyne takie miejsce w Poznaniu i okolicach, w którym pacjenci z chorobami reumatologicznymi mogą liczyć na kompleksową pomoc.

Leczenie chorób reumatycznych

Już wkrótce do Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu, dołączy Klinika Reumatologii, Rehabilitacji i Chorób Wewnętrznych. Klinika ta jest ukierunkowana na leczenie chorób reumatologicznych, które są względnie nową chorobą układową, stąd ważne jest jej dokładne rozpoznanie, oraz aby pobyt pacjenta w szpitalu był jak najkrótszy.

Oddział dziecięcy

Panuje mit, że choroby reumatyczne dotykają tylko osoby w podeszłym wieku. Nic bardziej mylnego, coraz częściej na tego typu schorzenia zapadają nawet dzieci. Stąd nowy oddział nie będzie przeznaczony tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży, dzięki otwarciu Poradni Reumatologii Dziecięcej, w której opiekować pacjentami bedą się pediatrzy, bedący jednocześnie reumatologami.

Oficjalne otwarcie

Na nowym oddziale znajdziemy pięć dwuosobowych sal, każda z własną łazienką. Co ważne – pacjenci przyjdą tylko na godzinę, zostaną poddani leczeniu biologicznemu, a następnie będą mogli wracać do codziennego życia. Nowa inwestycja została sfinansowana ze środków Uniwersytetu Medycznego. Oficjalne otwarcie nowego oddziału szpitala jest zaplanowane na początek października, do tego czasu musi przejść wszystkie niezbędne kontrole.