Gdzie się wybrać w Poznaniu

Poznań to miasto atrakcyjne dla turystów pod wieloma względami. Ma do zaoferowania piękne zabytki i klimatyczne miejsca. Jednak to nie wszystko. Stolica Wielkopolski posiada również bogaty wachlarz propozycji na sprzędzenie wolnego czasu. Poniżej znajdziecie listę miejsc idealnych na spędzenie wolnego czasu i relaks.

Co zobaczyć w Poznaniu jeśli lubicie wodę

Termy Maltańskie Aquapark

Miłośnicy wodnych atrakcji zapewne będą się tu czuć jak ryby  wodzie. Termy maltańskie Aquapark to największy park wodny w kraju. W jego skład wchodzi aż 16 basenów o różnej głębokości. Znajdziecie tu zarówno płytkie baseniki dla dzieci, jaki  i basen olimpijski idealny do treningów.

Jednak to nie wszystko.  Będziecie mieć do dyspozycji 13 zjeżdżalni o zróżnicowanym stopniu trudności. A dzięki basenowi z falami poczujecie się jak w czasie wakacji nad morzem. Całości morskiego klimatu dopełnia statek stylizowany na najprawdziwszy okręt piracki.  Dzieci mogą również wyszaleć się na ściankach wspinaczkowych, Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystali z nich również dorośli. Natomiast osoby, które chciałyby zadbać o swoje zdrowie, mogą skorzystać z basenów solankowych, w których znajduje się woda termalna z własnego odwiertu.

Co zobaczyć w Poznaniu z dziećmi

Nowe zoo

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że zoo to największa atrakcja dla dzieci. Wizyta w ogrodzie pełnym egzotycznych zwierząt to atrakcja, która budzi wielkie emocje i pozostaje w pamięci na długo. Powierzchnia Nowego Zoo wynosi ponad 116 ha. Mieszkające w nim zwierzęta mogą przebywać w warunkach przypominających ich naturalne środowisko. Po terenie zoo można się przemieszczać specjalnymi kolejkami. Bezsprzecznie największą atrakcja ogrodu zoologicznego jest słoniarnia. Oprócz słoni poznańskie zoo zamieszkuje ponad dwa tysiące gatunków zwierząt. Aby zobaczyć wszystkich mieszkańców, należy przemieszać się po terenie specjalnie wytyczonymi szlakami. Dodatkową atrakcją jest możliwość zwiedzenia XIX-wiecznego fortu. Będąc w Poznaniu z dziećmi, koniecznie trzeba zobaczyć Nowe Zoo i jego mieszkańców.

Kolejka Parkowa Maltanka

A jeśli zoo to również kolejka Maltanka, którą wzdłuż brzegu Jeziora Maltańskiego można dojechać do ogrodu zoologicznego. Trasa biegnąca wzdłuż północnego brzegu zbiornika wodnego prowadzi od stacji początkowej o nazwie Maltanka, usytuowanej obok Ronda Środka, następnie przebiega obok wejścia do Term Maltańskich i kończy swój bieg na stacji o wiele mówiącej nazwie Zwierzyniec. Oczywiście końcowy przystanek jest usytuowany niedaleko wejścia do zoo. W czasie przejażdżki ciuchcią będziecie mogli delektować się widokiem jeziora i jego otoczenia oraz zobaczyć unoszące się nad taflą wody fontanny. Będziecie mieli także okazje zobaczyć całoroczny stok narciarski i letni tor saneczkowy. Jeśli będziecie mieć szczęście może uda wam się trafić na przejażdżkę w jeden z tych weekendów, kiedy kolejka jest ciągnięta przez zabytkowy parowóz Borsing, zwany też Agusią.  Parowóz jest zabytkiem z 1925 roku.

Co musisz zobaczyć w Poznaniu jeśli jesteś fanem jazdy na nartach

Malta Ski

Będąc w Poznaniu, koniecznie trzeba zobaczyć kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Malta Ski. Usytuowany blisko centrum miasta, a jednocześnie nad Jeziorem Maltańskim.  Zimą można tu pozjeżdżać na nartach lub snowboardzie na stokach pokrytych sztuczną wykładziną. Nie należy bowiem liczyć na opady śniegu pozwalające na jazdę po naturalnej nawierzchni. Na szczyt stoku można się dostać wyciągiem krzesełkowym lub talerzykowym. Na miejscu możecie wypożyczyć sprzęt, a po zjazdach odpocząć w jednym z barów lub restauracji.

Co musisz zobaczyć w Poznaniu, jeśli jesteś fanem sportu

Pyrland Park linowy

Dla miłośników zabawy i emocji idealnym miejscem będzie Pyrland. Będąc w Poznaniu, koniecznie musicie odwiedzić ten park linowy. To atrakcja dla dzieci i dorosłych, która nie pozwoli wam się nudzić. Do dyspozycji będziecie mieli trzy trasy linowe. Dwie z nich składają się z około 18 przeszkód, a pokonanie ich zajmuje ok 1-1,5 h. Dla początkujących została przygotowana łatwiejsza i krótsza trasa, od pokonania której warto zacząć swoją przygodę ze wspinaczką.

 

Stadion Poznań

Stadion Poznań jest miejsce, w którym swoje mecze rozrywka Lech Poznań. Jest on również udostępniony do zwiedzania z przewodnikiem. Jeśli interesujesz się piłką nożną, będąc w Poznaniu koniecznie musisz zobaczyć to miejsce. Podczas zwiedzania obiektu będziesz miał okazję zobaczyć Korytarz Sław, Szatni Gości oraz płytę boiska wraz z ławkami rezerwowymi.Na terenie obiektu odbywają się również różnego rodzaju konferencje oraz koncerty światowej sławy wykonawców, takich jak na przykład Sting