Gdzie sprawdzić auto przed kupnem w Poznaniu i okolicach?

Decydując się na zakup używanego samochodu, warto zadbać o to, aby zminimalizować ryzyko trafienia na oszusta lub sprzedawcę, który ukrywa wady techniczne pojazdu. W celu uniknięcia nietrafionego zakupu warto wiedzieć, jak sprawdzić samochód przed dokonaniem transakcji. Oto kilka ważnych wskazówek, które pomogą w dokonaniu właściwego wyboru.

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Weryfikacja auta przed kupnem pomoże nam uniknąć wielu problemów w późniejszym czasie. Z tego powodu warto sprawdzić nie tylko historię pojazdu, ale także jego ogólny stan techniczny. Przy pierwszym kontakcie z samochodem, warto dokładnie przyjrzeć się jego zewnętrznym elementom. Zwróćmy uwagę na stan karoserii. Upewnijmy się, czy nie posiada ona uszkodzeń, rys lub wgnieceń. Warto także sprawdzić kondycję opon, czy nie są one zbyt zużyte lub uszkodzone.

Jeśli chodzi o historię pojazdu możemy sprawdzić ją za pomocą numeru VIN. Jest to numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta.  Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q. Dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii możemy sprawdzić, czy pojazd w przeszłości był uszkodzony oraz jaka była wartość szkód. Możemy także upewnić się, czy liczniki w pojeździe nie były cofane. Jako że kompleksowe sprawdzenie samochodu wymaga sporo umiejętności, warto skorzystać z usług specjalisty. Firma sprawdzająca auta przed kupnem może kompleksowo zbadać stan technicznych i historię pojazdu od A do Z. Inwestując niewielką kwotę, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy na przyszłych naprawach. To także doskonała karta przetargowa podczas negocjacji cenowych.

Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem?

Jeśli jesteśmy mieszkańcami Wielkopolski i naszym celem jest sprawdzenie samochodu przed kupnem, Poznań może nam zaoferować szeroką gamę usług w tym zakresie. Na terenie miasta i okolic działają bowiem firmy, które zajmują się tym rzemiosłem od lat. Przykładem może być firma Motocontroler. Jak przebiega weryfikacja pojazdu?

W pierwszej kolejności specjaliści kontaktują się ze sprzedawcą oraz sprawdzają historię pojazdu po numerze VIN. Wówczas rekomendują, czy pojazd w ogóle nadaje się do szczegółowych oględzin. Jeśli na tym etapie wszystko jest w porządku – rzeczoznawca Motocontrolera jedzie na miejsce, aby ocenić pojazd pod względem wypadkowości, zużycia oraz przewidzieć ewentualne najbliższe możliwe usterki. To pozwala ocenić, czy pojazd jest wart zakupu oraz jakie środki finansowe będziemy musieli w niego włożyć, aby samochód spełniał nasze wymagania.

Sprawdzenie auta przed kupnem w Poznaniu nigdy nie było prostsze. Specjaliści sprawdzają dokumenty samochodu, w tym dowód rejestracyjny, książkę serwisową, faktury za naprawy, polisę ubezpieczeniową oraz umowę kupna-sprzedaży. Jeśli samochód nie uzyska rekomendacji po wstępnej ocenie, sprzedawca nie zezwoli na inspekcję, lub sprzeda go innej osobie, możesz wytypować inne auto do inspekcji lub otrzymać zwrot pozostałych środków.

Zakup samochodu wiąże się dla ze sporym obciążeniem budżetu domowego, dlatego warto upewnić się, że będą to dobrze ulokowane środki. Powszechną wiedzą jest przecież, że uszkodzony pojazd to skarbonka bez dna. To właśnie dlatego sprawdzenie samochodu przed jego zakupem to kluczowy element, który pozwoli uniknąć nietrafionego zakupu i niepotrzebnych kosztów związanych z naprawami i serwisowaniem auta.