Grypa zmieniła sylwestrowe plany wielu z nas. W Poznaniu Izby Przyjęć są przepełnione!

Nie da się ukryć, że czarna fala zachorowań na grypę, która rozpędziła się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, zbiera swoje żniwo. Chorują zarówno dorośli jak i dzieci, co skutkuje przepełnionymi Izbami Przyjęć w poznańskich szpitalach.

Najczęściej występujące schorzenia to grypa, RSV i sporadyczne przypadki koronawirusa. Jak mówi w oficjalnych mediach rzecznik prasowy jednego z największych szpitali w Poznaniu, na Izbę Przyjęć w ostatnim czasie przyjeżdża nawet 190 chorych pacjentów. Sytuacja jest więc bardzo napięta.

Nie jest to jednak jedyne miasto z takimi problemami. Zwiększona zachorowalność na grypę to coś z czym zmaga się cała Polska. I właśnie to najbardziej pokrzyżowało plany zarówno świąteczne jak i noworoczne.

Jeżeli chorujesz na grypę, absolutnie nie bagatelizuj jej objawów. Powikłania wynikające z niewłaściwego leczenia grypy są bardzo trudne do wyleczenia. Wśród nich wyróżnia się zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie oskrzeli czy wymagające hospitalizacji, zapalenie płuc.