Internet światłowodowy w Poznaniu – sprawdź zestawienie ofert!

Internet światłowodowy to coraz częściej wybierana opcja dostarczania internetu na terenie Poznania. Jest to związane ze zwiększającym się obszarem dostępności. Możemy wybierać między różnymi typami sieci m.in. telefonicznym czy radiowym, ale to właśnie internet światłowodowy jest ceniony za swoją szybkość i niezawodność.

Najlepszy internet w Poznaniu, czyli jaki?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zakupem internetu światłowodowego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Żeby dopasować odpowiednie parametry, takie jak prędkość pobierania i prędkość wysyłania, ważne jest określenie, ile osób i w jakim celu będzie korzystać z sieci. Istotne jest również określenie, czy znajdujemy się w zasięgu internetu światłowodowego.

Internet to obecnie główne źródło rozrywki. Osoby, które grają online, na pewno zwracają uwagę na tzw. ping. Jest to czas, jaki upłynął między wykonaniem działania na komputerze a dostarczeniem tej informacji do drugiego miejsca i otrzymania informacji zwrotnej. Oglądając filmy na serwisie streamingowym w wysokiej rozdzielczości, pobieramy dane z zewnętrznego serwera. W takim przypadku światłowód zapewnia nam stabilność połączenia i brak zakłóceń.

Oczywiście nie można zapomnieć o cenie i czasie trwania umowy. W Play internet światłowodowy możemy otrzymać już za 30 zł miesięcznie. Do wyboru są pakiety od 150 Mb/s do 1 Gb/s. Jeżeli nie lubimy umów długoterminowych, mamy również możliwość podpisania umowy bez zobowiązań. Jest to dobre rozwiązanie, dla osób, które nie chcą wiązać się na dłuższy czas albo chcą sprawdzić działanie sieci.

Światłowód dla wymagających

Internet światłowodowy jest idealnym wyborem dla wymagających. Ma wiele zalet, z których korzystają tysiące ludzi. Światłowód zapewnia najwyższą szybkość pobierania (nawet do 1 Gb/s). Porównując go do internetu stacjonarnego, prędkość wysyłania danych jest dużo szybsza (100 Mb/s). 

Dodatkowo nie musimy patrzeć na zużycie transferu danych, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na ściąganie większych plików. Stabilność i szybkość połączenia przydadzą się również, gdy z sieci będzie korzystało więcej osób. Jeżeli kilkoro domowników pracuje zdalnie, warto wybrać trochę wyższą prędkość.

Kolejną zaletą jest niezawodność internetu światłowodowego. Podczas gdy inne połączenia nie zawsze są stabilne, przewody światłowodu, nie ulegają usterkom, takim jak pęknięcia czy nadmierne nagrzewanie się. Są odporne na zakłócenia elektromagnetyczne. Zjawiska pogodowe jak burza, śnieg czy deszcz również nie zaburzają jakości działania.

Internet światłowodowy w Poznaniu – zestawienie ofert od Play

Play posiada duży wybór ofert internetu światłowodowego, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Cena zależy od wybranej prędkości przesyłania. Dla nowych klientów ceny internetu światłowodowego zaczynają się już od 40 zł miesięcznie za 150 Mb/s. Obecni użytkownicy usług Play, za taką sama wysokość pobieranych danych zapłacą już od 30 zł miesięcznie.

Kolejną opcją wartą rozważenia jest Play HOMEBOX. Jest to 35 GB internetu w telefonie wraz z dodatkową kartą SIM z internetem 150 GB, które można wykorzystać na wybranym urządzeniu mobilnym w ramach jednego abonamentu. Jest to dobry wybór dla każdego, kto potrzebuje szybkiego internetu i ceni sobie elastyczność, którą daje dodatkowa karta SIM.

Ile kosztuje podłączenie do światłowodu?

Podłączenie do światłowodu w Poznaniu może wydawać się dużym kosztem. To jednak tylko pozory. Przy zakupie internetu Play online, za instalację zapłacimy tylko 1 zł. W innym przypadku będzie to jednorazowa opłata w wysokości 50 zł. 

Technik w wybranym terminie zamontuje modem połączony ze światłowodem, tak żeby był jak najmniej widoczny. Następnie doprowadzi kabel do naszego mieszkania w Poznaniu. Po instalacji, w prosty sposób będziemy mogli skonfigurować router, który otrzymamy za 0 zł.