Widzew Łódź poszukuje wzmocnień: rozmowy z Ľubomírem Šatką i innymi zawodnikami

W związku z przeciętną formą Widzewa Łódź w rundzie wiosennej, która skończyła się na zajęciu dwunastego miejsca w Ekstraklasie, klub ma apetyt na znaczne wzmocnienie drużyny przed nowym sezonem. Dyrektor sportowy Tomasz Wichniarek przyznał w wywiadzie dla Radio Widzew, że prowadzone są rozmowy z różnymi piłkarzami, wśród których znajduje się m.in. Ľubomír Šatka z Lecha Poznań.

Mimo iż jesienne występy Widzewa były rewelacyjne, to jednak na wiosnę drużyna spisała się poniżej oczekiwań. Stąd u progu nadchodzącego sezonu trener Janusz Niedźwiedź będzie musiał sprostać dużym wymaganiom oraz presji ze strony zarządu klubu.

W celu zapewnienia komfortowych warunków pracy dla szkoleniowca, konieczne jest wzmocnienie kadry. W ostatnim czasie pojawiło się wiele nazwisk potencjalnych zawodników Widzewa, takich jak Sebastian Kerk, Filip Starzyński czy wspomniany wcześniej Ľubomír Šatka. Tomasz Wichniarek odniósł się do tych spekulacji.

W wywiadzie dyrektor sportowy przyznał, że klub prowadzi rozmowy z wieloma piłkarzami, ale skromnie dodał, że w tej kwestii może więcej informacji posiadać dział skautingu. W kontekście Kerka nie potwierdził ani nie zaprzeczył zainteresowania Widzewa. Z kolei w sprawie Starzyńskiego zaznaczył, że do niedawna nawet nie wiedział o zakończonym kontrakcie zawodnika z Zagłębiem Lubin, a co do Ľubomíra Šatki stwierdził, że to raczej „kapiszon”.