Jak złożyć namiot plażowy?

Samorozkładające namioty na plaże to bardzo przydatne akcesoria, które chronią nas przed wiatrem, czy piaskiem. Cieszą się bardzo dużym powodzeniem pośród wielu plażowiczów. Dlaczego? Ich wielką zaletą jest fakt, że rozkładają się w zaledwie kilka sekund. Problem może się jednak pojawić w momencie, gdy namiot samorozkładający będziemy musieli złożyć. Czym jest takie rozwiązanie? Kto powinien się nim zainteresować? W jaki sposób złożyć namiot samorozkładający krok po kroku? Sprawdź sam!

Co to jest namiot samorozkładający?

Namiot samorozkładający to nic innego jak specjalna konstrukcja namiotu plażowego, w której skład wchodzi odpowiednia ilość naprężonych elementów. Sprawiają one, że namiot jest w stanie samodzielnie się rozłożyć pod ich naporem. Ty jako użytkownik jedyne, co musisz zrobić, to wyjąć namiot z opakowania. Akcesorium samodzielnie się rozpręży oraz rozstawi. W niektórych wypadkach konieczne jest jeszcze przymocowanie namiotu do podłoża za pomocą odpowiednich rozwiązań. 

Kto powinien zdecydować się na namiot samorozkładający?

Namioty plażowe powinny być przede wszystkim wygodne oraz komfortowe. Nie mogą także zajmować zbyt wiele wolnego miejsca, gdyż nikt z nas nie zamierza nosić ze sobą zbyt wiele bagażu. Właśnie takie są namioty samorozkładające – ich waga oraz rozmiar po złożeniu nie są duże, a jednocześnie nie zajmują wiele miejsca czy to w bagażniku, czy w torbie. Dlatego też świetnie sprawdzają się w czasie plażowania. Bez większego problemu mieszczą się w nich także koce plażowe, które dodatkowo podniosą komfrt podczas relaksowania się. Nie można nie wspomnieć o tym, że namiot plażowy samorozkładający może zostać także wykorzystany w innych wypadkach. Jeśli wybierzesz się do parku, czy w góry, będzie on odpowiednim miejscem, w którym możesz przygotować dla siebie zasłużony odpoczynek. 

Na jakich aspektach skupić się w czasie wybierania namiotu samorozkładającego?

Nie jest tajemnicą, że na rynku mamy do wyboru wiele różnych produktów. Wszystko to sprawia, że nie mamy pojęcia, na co warto się zdecydować. Na co zwrócić uwagę w czasie wybierania namiotu samorozkładającego?

  • rozmiar – to jeden z ważniejszych aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę. Rozmiar jest oczywiście zależny od tego, ile osób będzie plażowało w jednym namiocie, 
  • cena – w większości wypadków plażowe namioty samorozkładające są całkiem niedrogie. Właśnie dlatego warto rozeznać się w cenach, aby nie zapłacić za ten produkt zbyt dużo,
  • wodoodporność – na plaży też czasami pada, dlatego wodoodporny namiot plażowy może okazać się świetną ochroną przed właśnie takimi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak złożyć plażowy namiot samorozkładający krok po kroku?

  1. Odepnij namiot od podłoża, jeśli wcześniej go przymocowałeś.
  2. Złóż wszystkie elementy stelaża poprzez dokładanie jednego do drugiego.
  3. Postaraj się zwinąć namiot w taki sposób, aby całość stworzyła okrąg.
  4. Zabezpiecz konstrukcję gumowy paskiem, jaki jest w zestawie.
  5. Schowaj swój namiot do pokrowca i gotowe!