Jubileuszowe Spotkania Podróżnicze w Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera: Wielokulturowe opowieści i warsztaty

Tradycyjnie, w Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera mają miejsce coroczne Spotkania Podróżnicze. To fantastyczna okazja do zanurzenia się w ekscytujących opowieściach z różnych kultur, reporterskich relacjach oraz doświadczeniach globtroterów z odległych zakątków globu. Oferta spotkań obejmuje również interesujące warsztaty i prelekcje.

Osiemdziesięcioletnią tradycję pielęgnują bliscy znanego podróżnika i literata, którzy z pasją troszczą się o jego dziedzictwo. Co roku podejmują inicjatywę organizowania Spotkań Podróżniczych, które to stanowią niezwykłą mieszankę różnorodnych kultur, fascynujących przygód, reportaży oraz doświadczeń podróżników z całego świata. To wszystko jest uzupełniane przez ciekawe warsztaty i prelekcje, które spotykają się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Marek Fiedler, syn Arkadego Fiedlera, podczas jednego ze spotkań dzielił się swoimi refleksjami na temat zmieniającej się natury podróży. Wyraził ubolewanie nad tym, że współczesne podróże często tracą swój romantyczny urok. Wspomniał o tym, jak odwiedził Machu Picchu 30 lat po swoim ojcu i zauważył znacznie większą liczbę turystów.

Podczas ostatnich spotkań odbyły się prelekcje na takie tematy jak Skandynawia, Hiszpania, Brazylia, Kaszmir, znikające Jezioro Aralskie, Arabia Saudyjska czy Paragwaj. Więcej informacji na temat tych i innych miejsc można uzyskać z relacji osób, które miały okazję je odwiedzić i doświadczyć na własnej skórze.