Piotr Przyłucki ma szansę na stanowisko dyrektora Zoo w Poznaniu

Planuje się, że Piotr Przyłucki objąłby stanowisko dyrektora w poznańskim ogrodzie zoologicznym. Jego poprzedniczka musiała opuścić swoje stanowisko po tym, jak prokuratura postawiła jej zarzuty. Śledczy uważają, że mogła ona podejmować decyzje niekorzystne dla miasta Poznań, które jest właścicielem ogrodu zoologicznego.

Przyłucki ma swoje korzenie w Mieściskach, które znajdują się w powiecie wągrowieckim. Wraz ze swoją żoną prowadzi tam praktykę weterynaryjną. Sześć lat temu próbował zasiąść na fotelu wójta swojego rodzinnego miasta, jednak niestety zajął ostatnią pozycję w wyborach. W przeszłości, kilkanaście lat temu, miał ambicję stać na czele ogrodu zoologicznego we Wrocławiu.

Tegoroczny konkurs na stanowisko dyrektora zoo w Poznaniu przyciągnął Przyłuckiego. Został on wytypowany przez komisję konkursową, lecz ostateczne słowo należy do prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka.

W tym roku poznańskie Nowe ZOO obchodzi swoje 50-lecie. Wcześniej zastępca prezydenta, Jędrzej Solarski, nie wykluczał możliwości przesunięcia obchodów jubileuszu ze względu na sytuację związaną z odejściem poprzedniej dyrektor.