Kolejne przystanki wiedeńskie na mapie Poznania

Już dzisiaj, 18 września, rozpoczną się długo wyczekiwane prace remontowe dotyczące przystanków tramwajowych w okolicach Rynku Jeżyckiego. Powstaną tam wyjątkowe przystanki wiedeńskie, które pomogą pasażerom szczególnie potrzebującym, jak osoby w starszym wieku czy też niepełnosprawne, znacznie łatwiej skorzystać z tramwaju.

Przystanki wiedeńskie

Przystanki wiedeńskie pojawiają w miejscach, gdzie wsiadamy do tramwaju bezpośrednio z jezdni. W tym roku podobne rozwiązanie zostało zainstalowane na przystanku Sielska w kierunku Górczyna, a niedługo podobne prace rozpoczną się na ulicy Dąbrowskiego. Na czym polegać będzie modernizacja? Przebudowie ulegną dwa przystanki na Rynku Jeżyckim, w kierunku Ogrodów oraz w centrum. Wykonane od nowa zostaną perony i ich krawędzie, wraz z rampą służącą do wjazdu i wyjazdu.

Modernizacja przystanków

Remonty będą prowadzone będą jednocześnie, a wszystko po to, aby były jak najmniej uciążliwe dla poznaniaków. Pomimo wszystko, na ulicy Dąbrowskiego, należy spodziewać się ograniczeń. Co nas czeka? Prace potrwają dwa miesiące i na tym odcinku utrzymany będzie dotychczasowy ruch samochodowy w kierunku Ogrodów. Dopiero na ulicy Prusa, pomiędzy ulicą Słowackiego a Rynek Jeżycki, zostanie zmieniony kierunek jazdy, co oznacza, że nie skręcimy w prawo z ul. Słowackiego i nie dojedziemy ulicą Dąbrowskiego. Z ulicy Kraszewskiego skręcimy jedynie w kierunku ulicy Kościelnej. Dla kierujących się w stronę Centrum przygotowano objazd ulicami Poznańską, Kościelną i Kochanowskiego.

Zmiany w komunikacji

Zmiany nie ominą także transportu publicznego. Tramwaje będą jeździć przez ulice Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Prace na ulicy Dąbrowskiego rozpoczną się dopiero, kiedy zostanie uruchomiona komunikacja tramwajowa na zmodernizowanym odcinku ulicy Wierzbięcice, a jednocześnie rozpoczną się remonty na Górnej Wildzie, gdzie bedą trwały prace przebudowy węzła rozjazdowego. Co za tym idzie, od 18 września nastąpią zmiany tras linii tramwajowych nr 2, 8, 9, 10, 12, 17, 18 oraz nocnych linii autobusowych nr 216 i 226.