Poznań planem filmowym. Zmiany w Centrum!

Już w najbliższych dniach miasto Poznań stanie się planem filmowym dla dwóch polskich produkcji. Mowa o filmie „Pogrom 1905. Miłość i hańba”, a także o „Raporcie Pileckiego”. Prace w naszym mieście potrwają tydzień i trzeba liczyć się z kilkoma utrudnieniami na drodze, zwłaszcza w Centrum.

Zmiany w parkowaniu

W związku z trwającymi pracami, od poniedziałku, 20 września, zostaną wprowadzone zmiany w ruchu i zasadach parkowania. Co nas czeka? Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w dniach 22-23 września 2021, objęta zakazem ruchu zostanie ulica Szewska od ulicy Wielkiej do ulicy Szewskiej 18a. Ulica Dominikańska zostanie objęta zakazem ruchu od ulicy Garbary do ulicy Dominikańskiej 5. W związku z utrudnieniami objazd wyznaczono ulicą Wielką, Kramarską, Wroniecką oraz Masztalarską. Dla osób jadących do ulicy Stawnej, czeka objazd ulicami Wielką, Kramarską, Wroniecką, Mokrą, Żydowską. Ulice Żydowska i Mokra zostaną ulicami dwukierunkowymi, aby umożliwić dojazd do ulicy Stawnej oraz Szewskiej. Utrudnienia czekają też w dostępie do parkometrów przy ul. Szewskiej i Dominikańskiej.

Nowa organizacja ruchu

To nie koniec, bo już od 20 września 2021 przy ulicy Szewskiej od ulicy Wielkiej do ulicy Szewskiej 18a, będzie obowiązywał dwustronny zakaz zatrzymywania się, a więc nie da się skorzystać tam strefy płatnego parkowania. Podobny zakaz obejmie ulicę Dominikańska od ulicy Garbary do ulicy Dominikańskiej 5. Zmiany potrwają do do 24.09.2021. Podobne prace czekają na poznaniaków na ulicy Ewangelickiej, gdzie w dniach 20-27 września obowiązywać będzie zakaz ruchu oraz zatrzymywania się. Nie uda nam się zaparkować również w dniach 20-28 września na ulicy Grobla, aż do skrzyżowania z ulicą Wierzbową, natomiast w dniach 25-27 września, na całym obszarze strefy płatnego parkowania, przed główną bramą Starej Rzeźni, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, a co za tym idzie, nie będzie możliwości skorzystania z miejsc parkingowych.