Kolejny oddział szpitalny do likwidacji. Chodzi o ginekologię w Czarnkowie!

Jako pierwszy całą sprawą zainteresowało się lokalne radio Poznań. Potem całą sprawę potwierdził szpital w Czarnkowie. Oddział ginekologiczny zostanie już trwale zamknięty, przekształcając się w oddział geriatryczny.

Szpital w Czarnkowie podczas trwania pandemii był przekształcony w szpital covidowy. Kiedy pandemia się skończyła, placówka chciała wrócić do pierwotnego kształtu, jednak miała ogromne problemy kadrowe. Zdecydowanie za mało pacjentek chciało również rodzić w tym miejscu. Skończyło się na tym, że działalność oddziału ginekologicznego została zawieszona na pół roku.

Obecnie już wiadomo, że w czarnkowskim szpitalu oddziału ginekologicznego nie będzie. W zamian powstanie za to oddział geriatryczny, mogący pomieścić aż 35 łóżek. Całą sprawę podsumował również Feliks Łaszcz, starosta czarnkowsko-trzcianecki, mówiąc, że społeczeństwo się starzeje, a w okolicy nie ma szpitala specjalizującego się w geriatrii. Nowy oddział będzie przyjmował pacjentów po remoncie zapowiadanym na lipiec 2023 r.