Łódź – najbardziej zakorkowane miasto w Polsce według TomTom Traffic Index

Według najnowszych danych zaprezentowanych w raporcie TomTom Traffic Index, miasto Łódź objęło niechlubne pierwszeństwo, jako miejsce o największym natężeniu ruchu drogowego w Polsce. Przeciwnie, stan komunikacji miejskiej w Poznaniu prezentuje się o wiele korzystniej.

Raport TomTom Traffic Index jest owocem analizy sytuacji drogowej w 390 metropoliach zlokalizowanych w 56 różnych krajach, rozsianych na sześciu kontynentach. Badanie pozwala na ocenę natężenia ruchu na całym globie, biorąc pod uwagę czas trwania podróży, wydatki na paliwo oraz emisję dwutlenku węgla. Z najświeższego zestawienia wynika, że to właśnie Łódź ma największy problem z korkami. Przejazd samochodem odcinka długości 10 km po łódzkich ulicach zajmuje kierowcom średnio 19 minut i 30 sekund.

Kolejne miejsce w rankingu przypadło Krakowowi. W tym urokliwym mieście przejechanie 10-kilometrowego odcinka samochodem to średnio 16 minut i 40 sekund. Na trzecim stopniu podium znalazł się Wrocław, gdzie czas potrzebny na pokonanie tej samej odległości wynosi 15 minut i 20 sekund.