MB Motors na Poznań Motor Show 2023!

W dniach 30.03-02.04.2023 roku, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się najważniejsze targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej – Poznań Motor Show 2023. Mercedes-Benz MB Motors pokazał na nich szeroką gamę swoich pojazdów, które charakteryzują się nie tylko luksusem, ale również elektromobilnością czy wysokimi osiągami.

Aż 8 modeli od Mercedes-Benz na targach w Poznaniu!

Na powierzchni, która wynosiła prawie 500 metrów kwadratowych MB Motors zaprezentował aż osiem modeli z gamy Mercedes AMG i Mercedesa EQ. Które pojazdy pojawiły się na Poznań Motor Show 2023? Na targach nie mogło zabraknąć Mercedesa AMG SL 63 4MATIC+. Ten posiadający 585 koni samochód jest nowym wcieleniem roadstera SL. Kolejnym autem przedstawionym na Poznań Motor Show 2023 był Mercedes AMG GT 4-Door Coupe 63 S E Performance, który posiada hybrydowy napęd plug-in o mocy 843 koni mechanicznych. Pojazd ten osiąga 100 km/h w ciągu 2,9 sekundy!

MB Motors nie mógł zapomnieć o kultowej Klasie G w wydaniu AMG czy Klasie S. Co więcej, zaprezentował również nowego SUV-a GLC czy najnowsze modele z serii EQ – 100% napędzane prądem – w tym oczywiście biznesowa limuzyna Mercedes AMG EQE 43 oraz EQE SUV 580.

Co więcej pojawiło się na stoisku Mercedes-Benz MB Motors?

Uczestnicy targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2023 mogli zobaczyć z bliska motocykl żużlowy partnera MB Motors – PSŻ Poznań, zapoznać się z akcesoriami firmy czy nawet przenieść się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą okularów VR i przygotowanego specjalnie na tą okazję filmu.

Dwa światy oddziałujące na emocje

Remigiusz Świątek, Dyrektor Zarządzający Oddziału MB Motors Poznań powiedział, że poprzez swoje samochody Mercedes-Benz chce pokazać dwa światy, które oddziałują na emocje – moc ukrytą pod maską pojazdów AMG o swoim źródle w baterii auta elektrycznego.

  • Jako poznański dealer zostaliśmy po raz kolejny zaproszeni do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu i z radością z niego skorzystaliśmy. To świetna okazja do zaprezentowania naszych samochodów, a Motor Show to święto motoryzacji, dlatego pokazujemy to, co mamy najlepszego, i to, co w niektórych przypadkach (EQS SUV, GLC) jest stosunkowo nowe i rzadko jeszcze spotykane na naszych ulicach. Chcemy wykorzystać tę okazję do przybliżenia fanom motoryzacji zarówno portfolio marki, jak i nas jako lokalnego dealera – powiedział Remigiusz Świątek.

Warto również wspomnieć, że stoisko Mercedes-Benz MB Motors na Poznań Motor Show 2023 odwiedził ambasador marki, Bartosz Bosacki – legenda poznańskiego Lecha oraz były reprezentant Polski w piłce nożnej.

Cel Mercedes-Benz MB Motors

Prezentacja pojazdów marki Mercedes-Benz na targach motoryzacyjnych w Poznaniu miała na celu odzwierciedlić strategię marki. Producent trójramiennej gwiazdy chce dostarczyć swoim klientom najbardziej pożądane samochody na całym świecie, jednocześnie skupiając się na rozwoju swoich submarek – Mercedesa AMG, Mercedesa Maybach oraz klasy G. Marka skupia się również na transformacji pojazdów, czyli przejściu w napędy całkowicie elektryczne. Na ten moment dysponuje ona dziewięcioma modelami, które są w pełni elektryczne.