Mężczyzna umiera w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w poznańskiej kamienicy

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Poznaniu, gdzie prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla stało się przyczyną śmierci mężczyzny. Zgony zdarzyły się w budynku wielorodzinnym, położonym na jednym z poznańskich osiedli – Łazarzu. Właśnie tam incydent jest obecnie badany i analizowany, w celu ustalenia wszystkich okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

Oficer dyżurny Straży Pożarnej w Wielkopolsce, który udzielił informacji Polskiej Agencji Prasowej, potwierdził, że ofiarą była osoba płci męskiej, która miała około 60 lat. Mimo że natychmiastowe działania ratunkowe zostały podjęte, nie udało się uratować życia mężczyzny.

Podczas interwencji na miejscu zdarzenia, strażacy doszli do wniosku, że stężenie tlenku węgla w mieszkaniu przy ulicy Łukaszewicza było niebezpiecznie wysokie. W reakcji na ten stan rzeczy, lokalne pogotowie gazowe podjęło decyzję o odcięciu dostaw gazu do nieruchomości.

Aktualnie nadal trwają badania nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności, które doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia.