Mężczyzna z regionu opolskiego stanie przed sądem za przestępstwa związane z narkotykami i napadem

34-letni mieszkaniec województwa opolskiego zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przestępstwa polegające na posiadaniu narkotyków oraz dokonaniu rozboju. Ten sam człowiek był już wielokrotnie notowany przez policję i wymierzono mu karę za różne przestępstwa, takie jak handel substancjami narkotycznymi czy poważne pobicie. Na miejscu zatrzymania odkryto broń, prawdopodobnie używaną podczas napadu, a także nielegalne substancje.

W momencie, kiedy wtargnął do tymczasowo utworzonego punktu sprzedaży paliw, obwieszczał głośno, że jest to napad. Nie krępował się grozić użyciem przedmiotu, który wyglądał jak broń, a nawet groził odebraniem życia innym ludziom. Doprowadził do tego, aby kasjer oddał mu pieniądze znajdujące się w kasie sklepu. Wszystkie te czyny 34-latek popełnił będąc recydywistą – tłumaczy Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Ze względu na fakt, że mężczyzna wykonał te przestępstwa będąc recydywistą, czyli powracającym do świata przestępczego po odbyciu kary, grozi mu surowsza kara. Może on spędzić za kratami nawet do 15 lat.