Miejsca w Poznaniu przyjazne niepełnosprawnym turystom

Poznań zdecydowanie prężnie rozwija się w kierunku ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Daleko mu jeszcze do ideału jednak na jego terenie jest coraz więcej miejsc, które mogą odwiedzić wszyscy, bez względu na dysfunkcję. Sprawdź, gdzie znaleźć miejsca przyjazne niepełnosprawnych.

Baza noclegowa bez barier

 
Na terenie Poznania znajduje się wiele hoteli przystosowanych do poruszania się osób na wózkach. Posiadają przestronne windy oraz pokoje, a także łazienki wyposażone we wszelki niezbędny sprzęt. Pokoje tego typu znajdziemy między innymi w Ibisie, Merkurym oraz Novotelu.
 
W ich pobliżu coraz częściej znajdziemy również szyny, ułatwiające poruszanie się niewidomym oraz specjalne podjazdy umożliwiające wjazd na wózku. Nie bez znaczenia jest też miejski system przejść dla pieszych z systemem dźwiękowym.
 

Co niepełnosprawny może bez przeszkód zobaczyć w Poznaniu?

 
Większość najcenniejszych zabytków Poznania może bez problemu zwiedzić każdy. Przystosowany do wjazdu wózków jest Ostrów Tumski oraz znajdująca się na jego terenie katedra oraz Brama Poznania. Nie będzie również problemu z odwiedzeniem kościoła Farnego oraz Starego Rynku.
 
Bez problemu obejdzie się również w Muzeum Archeologicznym oraz w Muzeum Broni Pancernej na poznańskiej Ławicy. Dostępna dla niepełnosprawnych jest również część Muzeum Narodowego.
 
Niestety nie wszystkie obiekty są przystosowane do specyficznych potrzeb niepełnosprawnych. Nie zawsze jednak jest to wynikiem złej woli, a lokalizacji obiektu. Wąskie kamieniczki nie pozwalają na montaż wind czy skomplikowanych podjazdów.
 
Teatry i kina
 
Odwiedzając Poznań, niepełnosprawni na pewno nie będą narzekać na brak rozrywek kulturalnych. Na przedstawienie teatralne mogą wybrać się do Teatr Nowego oraz Teatru Wielkiego. Czekają na nich liczne udogodnienia, a także specjalnie wyznaczone wygodne miejsca.
 
Jeżdżący na wózkach mogą również wybrać się do kina. Specjalne miejsca oferuje Multikino oraz Kinepolis, a z mniejszych kin studyjnych, Muza. Ta ostatnia oferuje również pętlę indukcyjną dla słabosłyszących, podobnie jak Rialto oraz Wilda.