Mieszkańcy skarżą się na przedłużające remonty w Poznaniu. Chodzi o okolice Okrąglaka i ulicy Święty Marcin!

Każdy kto obecnie porusza się po centrum Poznania widzi na własne oczy, że teren ten w ostatnich miesiącach zamienił się w jeden wielki plac budowy. Nie inaczej jest w okolicach Okrąglaka i ulicy Święty Marcin. Kiedy można liczyć na zakończenie prac?

Obserwujemy obecnie prace nad przebudową infrastruktury podziemnej, a także trasy tramwajowej i chodników wraz z jezdniami. Niestety, te prace zajmują najwięcej czasu i niosą ze sobą ogromne niedogodności dla mieszkańców Poznania.

W poprzednich tygodniach sfrezowano nawierzchnię ze skrzyżowania ul. 27 Grudnia i Ratajczaka. Widać już coraz bardziej zaawansowane prace przy przebudowie torowiska tramwajowego na ulicy Fredry. Podobne prace są wykonywane również na ulicy Fredry, jednak tam trwa przebudowa torowiska i sieci wodno- kanalizacyjnej.

Niełatwo jest również mieszkańcom ulic Fredry oraz Gwarnej. Przez ostatnie kilka dni i noce były prowadzone tam prace związane z przebudową sieci teletechnicznych i energetycznych.

Planowany koniec prac wyznaczony jest na grudzień 2023 roku, jednak wykonawca zastrzega, że termin ten może się przedłużyć z powodów od niego niezależnych.