Motorowy wóz z 1932 roku, znany jako "ryjek", będzie uczestniczył w 70. rocznicy kolei wąskotorowej w Cottbus

Historyczny pojazd kolejowy, nazywany „ryjkiem”, który powstał w 1932 roku, oznaczony numerem 1, został zaproszony do udziału w obchodach 70-lecia kolejki wąskotorowej organizowanych w Cottbus. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 1 do 2 czerwca bieżącego roku.

Wcześniej, dwa lata temu, Poznań miał okazję gościć historyczne wydarzenie – 50-lecie Kolejki Parkowej Maltanka. Wówczas do stolicy Wielkopolski przybył Graf Arnim – parowóz wyprodukowany w odległym 1895 roku. Ten niezwykły pojazd do dziś znajduje swoje zastosowanie na trasach Kolei Parkowej w Cottbus.

W tym roku, załoga Maltanki postanowiła jednak odwdzięczyć się za tamtą gościnę. Zdecydowano, że na jubileuszowy event do Brandenburgii przetransportują „ryjka”. Jest to najstarszy, ale nadal pełniący swą funkcję wagon z napędem spalinowym dostępny na terenie naszego kraju. Jego urokliwe oblicze na pewno przyciągnie wzrok wielu uczestników obchodów 70-lecia kolejki parkowej w Cottbus. Przejazd wagonem MBxc1-41 na pewno zapewni niecodzienną atrakcję dla wszystkich obecnych.