Rondo Polskich Olimpijczyków w Gnieźnie doczeka się przebudowy po 13 latach

Na przestrzeni ostatnich 13 lat, rondo umiejscowione na skrzyżowaniu kluczowych dróg prowadzących do Wrześni i Słupcy, które znajduje się przy dużym centrum handlowym w Gnieźnie, funkcjonowało tylko „tymczasowo”. Jego wyznaczenie opierało się jedynie na plastikowych barierkach.

Jednakże, dzisiaj powiat gnieźnieński ostatecznie ogłosił przetarg na realizację budowy prawdziwego ronda na tym miejscu.

Rondo imienia Polskich Olimpijczyków przez całe te lata było przedmiotem złośliwych dowcipów, żartów oraz stawało się tematem wielu internetowych memów. Lokalni mieszkańcy określali to miejsce mianem kompromitacji i dowodem na to, że niektóre struktury tymczasowe potrafią przetrwać dłużej niż te docelowe. Ale dzisiaj sytuacja uległa zmianie – starostwo powiatowe, po przejęciu odpowiedzialności za to miejsce od Zarządu Dróg Wojewódzkich, ogłosiło konkurs na stworzenie planu i przebudowę ronda.

„Musimy uporządkować ten obszar, aby poprawić przepływ ruchu. Często dochodziło tam do wypadków” – komentuje sytuację starosta Tomasz Budasz.

Proces gromadzenia dokumentacji od właścicieli mediów znajdujących się pod rondem powinien zająć około roku, a realizacja prac budowlanych może wymagać dodatkowych dwóch lat – takie są szacunki urzędników.