Muzyczny weekend w Poznaniu

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem dobrej muzyki! Organek, a może Hanna Banaszak? Nie zabraknie również muzycznych atrakcji dla najmłodszych. Sprawdź, co czeka na Ciebie!

Organek czy RAP’n’BRASS?

Już w sobotę, w ramach cyklu koncertów „Betonowy Las” zagra Ørganek, autor takich przebojów jak „Niemiłość”, „Mississippi w ogniu” czy „Wiosna”.  Jest to zespół wykonujący muzykę w stylu rock alternatywny, założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. Zapraszamy na Nocny Targ Towarzyski o godzinie 19:00! Adres: ul. Kolejowa 23. Dla fanów spokojniejszych klimatów, Blue Note Jazz Club, przy ul. Kościuszki 79, przygotował koncert zespołu Unforgettable. Wykonawcy zaśpiewają klasyki muzyki jazzowej, swingowej oraz bluesa, czerpane z repertuaru takich artystów jak Ella Fitzgerald, Diana Krall, Nat King Cole, Frank Sinatra czy Amy Winehouse. Chcesz poszaleć? Zapraszamy do Plener Promienista, przy ul. Promienista 27a, gdzie zagra projekt RAP’n’BRASS, czyli wyjątkowe połączenie polskiego rapu z brzmieniem nowoorleańskiego brass bandu. Na scenie wystąpią donGURALesko i Dizzy Boyz Brass Band. Start o 19:00!

Hanna Banaszak w Poznaniu

Sobota to również muzyczne szaleństwa dla najmłodszych. Bawialnia w CK Zamek, przy ul. Święty Marcin 80/82, organizuje warsztaty taneczne „Serduszko puka w rytmie cza-cza”  dla dzieci w wieku 3-5 lat. Dzieci zapoznają się z rytmami muzyki latynoskiej oraz podstawowymi krokami i elementami cza-czy. Zapraszamy o godzinie 11:00. Za to niedziela upłynie na jubileuszach – m.in. X-leciu zespołu Luxtorpeda, czyli polskiego zespołu rockowego, który powstał w 2010 roku. Chodźcie naSkwer Play, przy ul. Bułgarskiej 17. Co powiecie na wyjątkowy, charytatywny koncert z udziałem Hanny Banaszak? Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na Fundację Centrum Praw Kobiet, która przeciwdziała wszelkim formom dyskryminacji, udzielając darmowego wsparcia. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19:00 w CK Zamek.