Niecodzienny incydent podczas mszy świętej w Poznaniu: kobieta dewastuje hostię

Podczas odprawianej ceremonii religijnej w jednym z poznańskich kościołów, doszło do niecodziennego zdarzenia. Kobieta, uczestnicząca w mszy, dopuściła się rażącego aktu profanacji na widoku księdza i zgromadzonych wiernych. Akt ten przyciągnął natychmiastową uwagę lokalnej policji. W przypadku stwierdzenia winy za znieważenie symboli religijnych, sprawczyni może zostać ukarana karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.

Zaskakujący incydent miał miejsce 30 kwietnia 2024 roku w kościele parafialnym p.w. św. Karola Boromeusza w Poznaniu. Kobieta, która uczestniczyła w mszy świętej, podszedłszy do komunii, zachowała się w sposób całkowicie odmienny od reszty wiernych. Zamiast spożyć sakramentalny opłatek, zdecydowała się na jego zniszczenie w pełni widoku innych obecnych w kościele osób.

Sierżant sztabowy Łukasz Paterski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, poinformował portal PCH24 o wszczęciu postępowania przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Poznań-Północ. Postępowanie dotyczy zarzutu obrazy uczuć religijnych. Podejrzaną jest kobieta, która w trakcie mszy świętej podeszła do księdza, przyjęła na rękę hostię, a następnie oddaliła się i zniszczyła sakrament.