Wielka akcja strażacka ratująca budynki gospodarcze od pożaru stogu słomy w Krerowie

17 maja 2024, to dzień, który na długo zapadnie w pamięć mieszkańców Krerowa. W czwartkowe południe, dokładnie o 12:19, miejscowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kleszczewa zostały zaalarmowane o wybuchu pożaru stogu słomy. Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że ognie mogą się przerzucić na przyległe obiekty gospodarskie.

Strażacy skupili swoje siły na natychmiastowym opanowaniu sytuacji. Dzięki ich sprawnym i stanowczym działaniom udało się szybko zlokalizować źródło ognia. Akcję gaśniczą przeprowadzono z udziałem nie tylko jednostek z Kleszczewa, lecz również z Krzyżownik-Śródki, Gowarzewa, Kórnika oraz Kamionka. Ponadto na miejsce przybyły zawodowe JRG 6 z Poznania oraz JRG ze Środy Wielkopolskiej.

Każdego dnia strażacy ryzykują swoje życie, aby chronić nasze dobra i bezpieczeństwo. Tym razem dzięki ich błyskawicznej reakcji udało się uniknąć dalszych strat materialnych. Ostatecznie zniszczeniu uległ jedynie stóg słomy, natomiast reszta budynków gospodarczych została uratowana. Co najważniejsze, nikt nie odniósł żadnych obrażeń w wyniku tego zdarzenia.