Niepokojące incydenty w centrum handlowym Posnania: Nastolatki terroryzują klientów

Centrum handlowe Posnania w Poznaniu stało się areną niepokojących wydarzeń. Jak podaje Radio Poznań, grupa nastolatków od jakiegoś czasu prowadzi działalność na terenie galerii, która budzi duże zaniepokojenie. Młodzież nękającą klientów centrum handlowego zarzuca się m.in. kradzieżami jedzenia z lokali gastronomicznych i zażywanie narkotyków w toaletach.

Wg danych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w ostatnim weekendzie Poznań okazał się być najbardziej niebezpiecznym miastem Polski. Incydenty mające miejsce w galerii Posnania wywołały reakcję dyrekcji tej placówki.

Radio Poznań, odwołując się do informacji zamieszczonych na profilu „Poznański Trójkąt Bermudzki” w mediach społecznościowych, donosi, że w ciągu ostatnich dni pojawiło się wiele relacji o atakach na klientów galerii. Znajdujące się tam anonimowe wpisy sugerują, że nastolatki dokonują agresywnych czynności takich jak obrzucanie klientów ketchupem czy niewłaściwe propozycje seksualne skierowane do pracowników sklepów.

Wielu świadków twierdzi, że młodzi przestępcy, w wieku 13-16 lat, grożą swoim ofiarom za pomocą kastetów i paralizatorów. Niektóre relacje mówią również o zażywaniu narkotyków przez młodzież w toaletach galerii. W sieci pojawiło się także niedawno nagranie ukazujące pijaną do nieprzytomności nastolatkę leżącą w pobliżu centrum handlowego.