Niewykorzystane pieniądze z KPO a utracone projekty dla Poznania

Podczas czwartkowej konferencji Koalicji Obywatelskiej, Tatiana Sokołowska wyraziła swoje rozczarowanie faktem, że nie zostały zrealizowane plany finansowania projektów z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Zauważyła, że te inwestycje miały przynieść korzyści całemu społeczeństwu, w tym następnym pokoleniom. Politycy opozycji przedstawili listę projektów, które nie zostały zrealizowane, wśród nich były takie pozycje jak remont sieci kolejowej, poprawa jakości opieki nad pacjentami onkologicznymi i modernizacja Palmiarni Poznańskiej.

Podczas konferencji na placu Kolegiackim w Poznaniu, Adam Szłapka – poseł KO – wraz z Grzegorzem Ganowiczem – przewodniczącym Rady Miasta – oraz kandydatami na samorządowców w nadchodzących wyborach, podjęli dyskusję na temat niewykorzystania funduszy z KPO.

Szłapka stwierdził, że w Poznaniu miało powstać 12 projektów o łącznej wartości ponad 1,5 mld złotych. W skali całego regionu wielkopolskiego liczba ta rosła do 16. Ich zdaniem, konflikty wewnątrz obecnej władzy – pomiędzy Ziobrą, Kaczyńskim i Morawieckim – są przyczyną tego, że mieszkańcy Poznania oraz całego regionu nie mogą cieszyć się korzyściami z tych funduszy.