Nowe miejsce do oddawania krwi w Poznaniu: dworzec autobusowy Poznań Główny

Poznań otwiera nowe możliwości dla osób, które chciałyby podzielić się swoim najcenniejszym darem – krwią. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zdecydowało się uruchamiać swoje akcje na terenie dworca autobusowego Poznań Główny każdego wtorku i piątku.

Pierwsza z takich akcji ma miejsce już 12 stycznia, w piątek. Łukasz Kubiak, reprezentant Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, zarządzający dworcem autobusowym, informuje, że krwiobus będzie czekał na wszystkich chętnych w godzinach od 8:00 do 14:00 na stanowisku numer pięć.

Kubiak wyraża nadzieję, że lokalizacja dworca autobusowego Poznań Główny, będącego miejscem licznie odwiedzanym przez podróżnych i mieszkańców miasta, sprzyjać będzie realizacji akcji zbiórki krwi. Wszyscy, którzy pragną pomóc innym i podzielić się swoją krwią, będą mogli to zrobić właśnie u nas – dodaje.

Choć nowa lokalizacja stanowi dodatkową możliwość dla dawców, zbiórki krwi będą nadal realizowane w innych miejscach miasta. Od wielu lat krwiobusy można spotkać na przykład w okolicach ronda Rataje czy opery. Każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat może stać się dawcą. Ostateczna decyzja o dopuszczeniu do oddania krwi należy jednak do lekarza, który wcześniej dokonuje odpowiednich badań.